Leszek Jenek, sympatyczny przystojniak...

Dziecię Leszek z rowerem Urodził się 1 listopada (ot pech) 1968 r.
Hobby: łamanie kołem
Łamanie kołem to główne hobby Leszka. Natomist na uwagę zasługuje jego druga, być może największa pasja, mianowicie - malowanie ustami. Gdy był małym brzdącem, przewrócił wiadro z mlekiem. Wtedy to narodziła się chęć malowania ustami. W chwilach wolnych poświęca temu wiele uwagi. Leszek pchnął tę dziedzinę życia do przodu, malując nie pędzelkiem, ale samymi ustami (a jednak). Po prostu macza usta w wybranym kolorze i maluje drzewka, kwiatki, autoportrety, ryby... No właśnie ryby. Leszek łowi ryby. I niech Wam to wystarczy.
Leszek skończył Liceum Ogólnokształcące a studia wyższe rozpoczął w prawidłowym wieku. Jako trzeci z Potemów ukończył wychowanie muzyczne na zielonogórskiej WSP. Z kabaretem Potem spotkał się na studiach, podczas wystawiania spektaklu "Teatrzyk Zielona Gęś" K.I.Gałczyńskiego. Leszek zabłysnął jako Grzegżółka i Pies Fafik, a po krótkich naradach dostał propozycję przejścia do Potemów.
Nikt nie wie, ale na samym początku Leszek był wyłącznie tzw. "rezerwowym". Leszek mając 7 latSiedział więc w domu i czekał. Gdy Klemens (Ci, którzy pamiętają - ten duży z brodą) nie mógł zwolnić się z pracy, na występ jechał Leszek. Po odejściu Klemensa, Leszek stał się pełnoprawnym członkiem kabaretu Potem.
No, ale dość faktów. Trzeba trochę nazmyślać. Leszek pasjonuje się robieniem na drutach. W hobby to wdrożyła go babcia, kiedy nie był tego świadom. Stało się to gdy miał 7 lat. Pewnej listopadowej nocy, babcia podkradła się do śpiącego Leszka i szepcząc do ucha wpoiła podstawowe techniki dziergania. Gdy się ocknął miał już 15 lat. Było za późno, bo na swoim koncie Leszek miał już 3 tuziny skarpet, 5 tuzinów czapek i 49 serwetek na ławę. Ładnych! Zrobiłby więcej, ale brakuje mu wełny. Zatem zlitujcie się i podarujcie mu jeden kłębek.
Aha, bylibyśmy zapomnieli. Leszek pasjonuje się czekaniem na maila.

Możesz do niego napisać

Powrót do życiorysów
Powrót do życiorysów
Powrót do strony głównej
STRONA GŁÓWNA