Strona głównaRozrywkaWyjątkowe pomysły na prezent dla dziecka z serią LEGO® City

Wyjątkowe pomysły na prezent dla dziecka z serią LEGO® City

Przez Redakcja

-

Seria LEGO® City to doskonały pomysł, aby rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wzmocnić kreatywność oraz rozwinąć umiejętność współpracy w grupie. Jeśli więc zastanawiasz się nad prezentem, koniecznie weź pod uwagę poniższe propozycje klocków. Nie tylko sprawią one Twojemu maluchowi wiele radości, ale także będą kolejnym krokiem w jego rozwoju.

Śródmieście

Pierwszy pomysł na prezent dla dziecka z serii LEGO® City to zestaw Śródmieście. Jest on przeznaczony dla maluchów powyżej 8. roku życia i zawiera ponad 2000 elementów. Z nich obdarowany lub obdarowana mogą ułożyć miejską ulicę z wieloma fascynującymi budynkami. Znajdą się tam zakład fryzjerski, klinika weterynaryjna, studio blogerskie, dyskoteka na dachu, sklep z komiksami, sklep techniczny, pokój woźnego i hotel. Nie braknie także takich szczegółów jak park czy street-food. Ale to wciąż nie koniec niespodzianek! Do zestawu zostało dołączonych aż 14 inspirujących figurek. To sprawia, że dziecko może odgrywać dziesiątki scenek i bawić się z klockami LEGO® bez końca – także w towarzystwie rodzeństwa lub znajomych.

Stacja badawcza na Księżycu

Kolejna propozycja klocków LEGO® City to zestaw poświęcony tematyce kosmosu. Dzięki zestawowi Stacji badawczej na Księżycu Twoje dziecko pozna tajniki pozaziemskich badań. Z 786 klocków dedykowanych maluchom powyżej 7. roku życia można ułożyć niezwykłą bazę księżycową. Znajdzie się w niej m.in. lądownik księżycowy, łazik ROVER i moduł mieszkalny z kopułą, laboratoria, garaż i śluza powietrzna. Badania prowadzić w niej będzie sześć minifigurek astronautów. Czeka przed nimi prawdziwe wyzwanie! Czy przetrwają kosmiczną misję? Jak poradzą sobie z dala od Ziemi? Kto odegra najważniejszą rolę podczas tej misji? Wszystko zależy od Twojego dziecka i jego wyobraźni! Podaruj mu Stację badawczą na Księżycu, a wraz z nią – długie godziny fantastycznej zabawy inspirowanej prawdziwymi maszynami, pojazdami i rakietami NASA.

Ciężarówka i laboratorium badawcze

Choć kolejna propozycja jest nieco bardziej przyziemna, to w dalszym ciągu pozostaje w klimacie badań. Ten pomysł na prezent dla dziecka to zestaw składający się z niespełna 500 elementów. Jest przeznaczony dla maluchów, które ukończyły 6. rok życia i są gotowe na niezwykłą przygodę w mroźnej krainie. Mowa oczywiście zestawie Ciężarówka i laboratorium badawcze. W skład zestawu wchodzi łazik arktyczny, mobilne laboratorium oraz dźwig, dzięki któremu możliwe jest podnoszenie tajemniczego meteorytu. Badaniom towarzyszyć będą trzy minifigurki niedźwiedzi polarnych. Być może będą się one łagodnie przyglądać czterem minifigurkom badaczy, a może zdecydują się im nieco przeszkodzić… Jeśli chcesz się przekonać, pozwól swojemu dziecku uruchomić wyobraźnię.

Posterunek policji

Dla sześciolatków i starszych dzieci doskonale sprawdzi się także zestaw Posterunek policji z serii LEGO® City. Tym razem złożony z ponad 660 elementów, pozwala przeprowadzić iście emocjonujące scenki. W środku opakowania Twoje dziecko znajdzie areszt z funkcją ucieczki, plac do spacerowania dla złodziejaszków oraz miejsce do szkolenia psów. Nie braknie także takich akcesoriów jak radiowóz, helikopter, zmodyfikowana śmieciarka złodziejaszków oraz płytka drogowa. Dobrą zabawę uzupełni pięć minifigurek. Jakby tego było mało, aż trzy z nich to postaci serialu LEGO® City Adventures. Ponadto w zestawie znajduje się także wiele unikalnych szczegółów, np. przyrządy do fotografowania więźniów czy cele z łóżkami. To prawdziwa gratka dla małych miłośników sprawiedliwości!

Lodziarnia

Czy są jakieś maluchy, które nie lubią lodów? Mało prawdopodobne! Z tego względu zestaw Lodziarnia to doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Składa się z niespełna 300 elementów i możesz go podarować swojej pociesze już po ukończeniu 6. roku życia. W środku znajdzie same wspaniałości, m.in. realistycznie wyglądającą lodziarnię oraz trzy minifigurki (wśród nich jest nawet sprzedawca przebrany w zabawny strój niedźwiedzia polarnego!). Nie zabraknie także takich szczegółów jak lada do lodów, blender, lodówka czy miejsce do siedzenia na zewnątrz. Dzięki nim Twoje dziecko będzie mogło odgrywać fascynujące scenki, a do tego uczyć się, jak wygląda realny świat. Jeśli zaprosi do zabawy znajomych, z pewnością lodziarnia pochłonie ich na długie godziny.

Stodoła i zwierzęta gospodarskie

Ostatnia propozycja z serii LEGO® City, ale niemniej fascynująca, to zestaw Stodoła i zwierzęta gospodarskie. Zawiera 230 kolorowych elementów, a mogą się nią bawić maluchy już po ukończeniu 4. roku życia. Będzie doskonałym prezentem dla wszystkich dzieci, które uwielbiają wiejskie klimaty. Po otwarciu pudełka ich oczom ukażą się klocki przystosowane do budowy tytułowej stodoły wraz z wieloma detalami. Nie zabraknie takich elementów jak działająca wyciągarka, traktor z przyczepą, szklarnia i wiele uroczych zwierząt. W środku będą także cztery minifigurki (w tym Brzoskwinia z serialu LEGO® City). Dzięki nim Twój maluch oraz jego rodzeństwo lub znajomi mogą wykonywać szereg czynności rodem ze wsi, a przy tym doskonale się bawić.

Oceń artykuł: Wyjątkowe pomysły na prezent dla dziecka z serią LEGO® City
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy