Strona głównaRozrywkaIle internetu pobiera Netflix?

Ile internetu pobiera Netflix?

Przez Redakcja

-

Podczas oglądania filmów na Netflixie możesz się zastanawiać, ile internetu musisz pobrać, żeby obejrzeć film lub program telewizyjny. Przy określaniu potrzebnej przepustowości należy wziąć pod uwagę kilka różnych rzeczy. Możesz kontrolować jakość swoich programów i ograniczyć liczbę pobieranych plików. Możesz na przykład ograniczyć pobieranie do określonego rozmiaru i oglądać filmy i programy później, jeśli jesteś offline.

1GB na godzinę

Strumieniowanie serwisu Netflix zużywa dużo danych. Możesz jednak kontrolować ilość zużywanych danych, a nawet zmieniać jakość przesyłanych filmów. Możesz też zdecydować, czy chcesz pobierać, czy przesyłać strumieniowo swoje materiały. Oto podstawy:

Netflix oferuje trzy opcje jakości wideo: standardową, wysoką i ultra wysoką. Każda z nich zużywa inną ilość danych. Im wyższa jakość strumienia, tym więcej danych będzie on zużywał. Strumienie o standardowej rozdzielczości zużywają do 1 GB na godzinę, a strumienie o wysokiej i ultra wysokiej rozdzielczości nawet do 3 GB na godzinę.

Możliwe jest pobieranie i oglądanie materiałów Netflix bez połączenia z internetem. Jest to przydatne, jeśli jedziesz na wakacje, biwakujesz lub nie masz dostępu do sieci komórkowej. Pamiętaj jednak, aby po obejrzeniu materiału usunąć go z urządzenia.

Podczas pobierania musisz mieć dużo miejsca na dysku. Na przykład film 720p zajmuje 870 MB danych. Film Full HD 1080p zajmuje do 3 GB. Film w rozdzielczości 4K Ultra HD może zająć nawet 7 GB.

Kontroluj jakość programów

Jeśli nie żyjesz pod kamieniem, to pewnie widziałeś już ostatnie doniesienia o wejściu Netflixa na rynek streamingu wideo. Skoro już o tym mowa, porozmawiajmy o jakości ich produktów. Nie chodzi o to, że ignorujemy fakt, że Netflix podpisał umowy z kilkoma głównymi dostawcami internetu. Na początek, ostatnie badanie wykazało, że prawie jedna trzecia Amerykanów ma wykupione członkostwo w Netflixie.

Jeśli chodzi o samo doświadczenie, Netflix wykonał kawał dobrej roboty, wprowadzając w życie opinie klientów. Na przykład dział obsługi klienta działa w nowoczesnym kampusie korporacyjnym, w którym znajduje się klimatyzowana poczekalnia, wewnętrzny konsjerż i oczywiście słynne centrum obsługi klienta. Oprócz tego istnieje wiele pełnowymiarowych centrów obsługi klienta zlokalizowanych na różnych rynkach w całym kraju. W centrach tych pracują wysoko wykwalifikowani pracownicy obsługi klienta.

Ograniczenie pobierania

Netflix jest serwisem streamingowym, który umożliwia użytkownikom pobieranie filmów do późniejszego obejrzenia. Ma on jednak limit ilości materiałów, które można pobrać. Limit ten zależy od zawartości i urządzenia. Co więcej, istnieją również limity dotyczące liczby przypadków, w których dany tytuł może zostać pobrany.

Mimo że serwis posiada bogatą bibliotekę oryginalnych treści, liczba tytułów, które użytkownicy mogą pobrać za jednym razem, jest ograniczona. Na przykład istnieje limit liczby tytułów, które można pobrać na jednego użytkownika, a także roczny limit liczby filmów i programów telewizyjnych, które można pobrać.

W serwisie Netflix obowiązuje także data ważności treści. Jest ona zależna od umowy licencyjnej zawartej z twórcą danego tytułu. Jeśli usuniesz tytuł z serwisu Netflix przed upływem daty ważności, automatycznie straci on ważność.

Oglądanie później w trybie offline

Netflix to popularny serwis streamingowy oferujący szeroki wybór programów telewizyjnych i filmów. Serwis umożliwia także pobieranie niektórych treści. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla tych, którzy są w drodze, bez dostępu do internetu. Jest to także dobry sposób na uniknięcie buforowania, gdy chcesz obejrzeć program.

Jeśli jesteś abonentem Netflixa, możesz korzystać z pobranych materiałów, gdy jesteś odłączony od Internetu. Istnieją jednak pewne ograniczenia. Na przykład nie możesz pobrać tego samego odcinka Bridgerton więcej niż trzy razy w ciągu jednego cyklu rozliczeniowego. Ponadto bufor odtwarzania Netflixa ma określoną wielkość. Gdy bufor się zapełni, nie możesz kontynuować oglądania. Ale nadal możesz przeskakiwać w przód i w tył podczas oglądania filmu.

Zawartość Netflixa w trybie offline jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS i Android. Aby oglądać materiały offline, musisz pobrać aplikację Netflix. Możesz ją znaleźć w Apple Store lub Google Play Store.

Oceń artykuł: Ile internetu pobiera Netflix?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy