Strona głównaRozrywkaW co można się bawić w 3 osoby na dworze?

W co można się bawić w 3 osoby na dworze?

Przez Redakcja

-

Jeśli zastanawiasz się, co można robić z trzema osobami na zewnątrz, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule znajdziesz informacje o kilku świetnych grach, w które możesz grać na zewnątrz. Do gier tych należą: Wyścig konika morskiego, Krokiet, Ucieczka i Znacznik tunelu.

Małpa w środku

Małpa w środku to klasyczna szkolna gra podwórkowa. Jest to gra sztafetowa, co oznacza, że gracze rzucają piłkę tam i z powrotem, próbując ją złapać. Należy pamiętać o kilku zasadach.

Jeden gracz zaczyna na środku jako „małpa”. Pozostali gracze próbują uniemożliwić małpie złapanie piłki. Jeśli im się to nie uda, muszą zagrać w Kokosa lub Banana, żeby to nadrobić.

Jeśli „małpa” złapie piłkę, zostaje następną „małpą”. W zależności od tego, jak sprawny był pierwszy gracz, gra może trwać kilka minut lub nawet dłużej.

W Stanach Zjednoczonych gra nazywa się Keep Away. Jest to prosta gra na świeżym powietrzu, która najlepiej sprawdza się w grupie trzech lub więcej graczy.

Trawiaste rzutki

Trawiaste rzutki to jedna z najpopularniejszych gier podwórkowych. Mogą w nią grać dzieci, nastolatki i dorośli, a także całe rodziny, które mogą się nią wspólnie cieszyć.

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa grę. Standardowa gra w rzutki na trawniku jest zazwyczaj rozgrywana do 21 punktów. Ale jeśli twoja drużyna przekroczy 21 punktów, to odejmuje się kilka punktów od ogólnego wyniku.

Sztuczne rzutki zostały pierwotnie zaprojektowane w latach 50. Producenci zabawek uważali, że będzie to świetna gra rodzinna. W przeszłości gracze rzucali do celu pocisk o długości stopy, zakończony stalową końcówką. Nierzadko dochodziło do urazów związanych z rzutkami do trawnika. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat obrażenia te znacznie się zmniejszyły.

Keepaway

Najlepszym sposobem na grę w keepaway jest znalezienie grupy osób, które lubią się nawzajem. Ten rodzaj gry doskonale nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na przykład drużyna harcerska może być wspaniałym zespołem. Dzięki odpowiednim rekwizytom i zachętom z chęcią będą sobie pomagać. W końcu to darmowa wycieczka. Ponadto będą się świetnie bawić, wspominając swoją młodość. Oczywiście, jest to również era zarazy internetowej, więc szybki e-mail może sprawić, że skontaktują się z resztą paczki. Na szczęście nie są zbyt daleko od reszty gangu.

Wyścig koników morskich

Jeśli chcesz zaimponować znajomym rywalizacją i zabawą na świeżym powietrzu, rozważ zorganizowanie wyścigu koników morskich. Nie tylko będziesz mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami wodnymi, ale także będziesz mógł obserwować koniki morskie w akcji. To zabawny i dowcipny gatunek, który zamieszkuje wody tropikalnych, umiarkowanych i zimnych regionów świata.

Dobrym przykładem konika morskiego w jego naturalnym środowisku jest Hippocampus minotaur, który jest wodną bestią żyjącą u wybrzeży południowo-wschodniej Australii. Jak można się spodziewać po jego nazwie, Hippocampus ma długi, wężowy ogon, który służy do chwytania chwastów i innych pływających śmieci.

Krokiet

Krokiet to gra na świeżym powietrzu, w której używa się młotków z długą rączką i czterech lub więcej piłek. Została wynaleziona w Anglii w XIX wieku. Oprócz tego, że jest ważnym sportem samym w sobie, krokiet jest również popularną formą rozrywki towarzyskiej.

Podstawowy zestaw do krokieta zawiera osiem narożnych kołków, mały młotek i cztery piłki. Umieszcza się je w kolejności na boisku. Każda piłka jest oznaczona kolorem. Na przykład żółte kule grają przeciwko niebieskim i czarnym kulom.

Krokiet to sport, w którym panuje duża rywalizacja. Wymaga umiejętności, cierpliwości i precyzji. Gracze muszą uderzać swoją piłkę młotkiem, aby przesunąć ją przez serię obręczy.

Oceń artykuł: W co można się bawić w 3 osoby na dworze?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy