Strona głównaRozrywkaIle waży najgrubszy człowiek świata?

Ile waży najgrubszy człowiek świata?

Przez Redakcja

-

Jeśli myślisz o zostaniu najtłustszym człowiekiem świata, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach. Po pierwsze, powinieneś mieć odpowiednią kondycję fizyczną. Obejmuje to regularne ćwiczenia, dobre odżywianie i niepalenie. Ale najważniejsze jest to, że musisz mieć odpowiednią motywację, aby osiągnąć swój cel.

Jon Brower Minnoch

Jednym z najcięższych ludzi na świecie jest Jon Brower Minnoch. Szacuje się, że jego waga osiągnęła 1400 funtów. Od dzieciństwa cierpiał na otyłość. W trakcie swojego życia miał kilka problemów zdrowotnych, ale jego waga pozostawała głównym problemem.

Do swojej śmierci w wieku 41 lat przez 40 lat utrzymywał rekord świata w kategorii najcięższego człowieka. Z wiekiem jego zdrowie zaczęło szwankować.

Cierpiał na niewydolność serca i układu oddechowego i był hospitalizowany przez kilka miesięcy. Lekarze stwierdzili, że ma masywny obrzęk uogólniony, chorobę, która zwiększa ilość płynu pozakomórkowego w organizmie. Zaburzenie to jest nieuleczalne i trudne do wyleczenia.

Jon Brower Minnoch ważył tak dużo, że do opieki nad nim potrzebował 13 pielęgniarek. W pewnym momencie spał na dwóch łóżkach zsuniętych na siebie. Aby go przenieść, trzeba było użyć specjalnych noszy.

W 1976 roku ważył 442 kg. W 1979 roku ważył 475 funtów. W 1981 roku odzyskał wagę 952 funtów.

Michael John Hebranko

Michael Hebranko był jednym z największych mężczyzn na świecie. W swojej największej wadze ważył ponad 80 kamieni. Dziś waży około dwustu sześćdziesięciu dziewięciu funtów.

W ciągu swojego życia stracił kilkaset kilogramów. Jednak dopiero rok temu zaczął ponownie przybierać na wadze. Mężczyzna zmagał się z poważnymi infekcjami skóry nóg, problemami z płucami oraz niewydolnością nerek i wątroby.

Choć kiedyś ważył ponad siedemdziesiąt pięć kamieni, od tego czasu przytył ponad 150 funtów. Kilkanaście razy był hospitalizowany z powodu niewydolności układu oddechowego i serca. Nie był w stanie stać przez trzydzieści sekund na raz.

Hebranko nie był w stanie jeść wystarczająco dużo, aby zachować zdrowie, a nawet wypalił kilkanaście papierosów w swoim życiu. Jego żona, Madeleine, pracowała po dwanaście godzin dziennie, żeby opiekować się mężem. Ona również przeżyła raka.

Przez około 19 miesięcy zmniejszył swój obwód w pasie z 110 do 36 cali. Do czerwca 1999 roku osiągnął swoją szczytową wagę 1100 funtów. Był to rekord dla mężczyzny w tym wieku.

Patrick Darren Deuel

Patrick Darren Deuel urodził się w Grand Island, w stanie Nebraska, 28 marca 1962 roku. Miał 5 stóp i 7 cali wzrostu i ważył 170 cm.

Jego waga była tak duża, że przez ponad siedem miesięcy nie mógł się ruszyć z łóżka. Przy swoim wzroście był jednym z najcięższych mężczyzn na świecie. Po odkryciu jego wagi, przeszedł operację ominięcia żołądka.

W 2004 roku ważył aż 1 072 funty. Ale już dwa lata później jego waga spadła do zaledwie 370 funtów.

W ten sposób Patrick Darren Deuel znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa. Oficjalna księga rekordów wymienia go jako dziewiątego najcięższego człowieka na świecie.

W swoim życiu miał wiele problemów z wagą. Kiedy był młody, ważył około 300 funtów. Jako nastolatek ważył 400 funtów. Cierpiał na otyłość i był uzależniony od palenia papierosów.

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Nebraska-Lincoln, rozpoczął pracę jako kierownik restauracji. Wtedy zaczął zwracać na siebie uwagę.

Robert Earl Hughes

Robert Earl Hughes był najtłustszym człowiekiem świata aż do swojej śmierci w 1958 roku. W najcięższym wieku ważył ponad półtorej tony. Najcięższa żyjąca kobieta ważyła 643 funty.

Mimo swojej ogromnej wagi Hughes nadal był w stanie poruszać się po swoim małym miasteczku Fishhook w stanie Illinois. Często występował gościnnie na lokalnych targach. Gdy urósł, jego rodzice nie mogli już sprostać jego wymaganiom fizycznym. Postanowili zbudować pomnik ku jego pamięci.

Zlokalizowany w Benville w stanie Illinois cmentarz Roberta Earla Hughesa to skromny granitowy nagrobek. Widnieje na nim napis: „Robert Earl Hughes”. Jednak prawdziwy powód jego sławy jest mniej jasny.

Choć większość jego sławy pochodziła z jego zdolności do bycia gwiazdą karnawału, Robert Earl Hughes nie był sam w swoim dążeniu do sławy. Jego matka, Lillian, pracowała jako krawcowa i gotowała dla niego posiłki.

Podczas pobytu w wesołym miasteczku Robert Earl Hughes lubił kontaktować się z innymi dziećmi. Czasami nawet pozował do zdjęć w kronice filmowej. Mimo swoich gabarytów był wesołym, towarzyskim młodzieńcem.

Oceń artykuł: Ile waży najgrubszy człowiek świata?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy