Strona głównaRozrywkaIle punktów gra się w siatkówce?

Ile punktów gra się w siatkówce?

Przez Redakcja

-

Jeśli chcesz wiedzieć, ile punktów gra się w siatkówkę, to jesteś we właściwym miejscu. Jest kilka różnych rzeczy, które musisz wiedzieć o tym sporcie. Dowiesz się, czym jest rzut monetą, jak piłka przechodzi przez siatkę i jak zawodnicy poruszają się po boisku. Dowiesz się też, jak grać w grę, w tym jak serwować i jak kopać.

Blokowanie a kopanie

Blokowanie a kopanie w siatkówce obejmuje blokowanie i kopanie. Blokowanie to używanie ciała do zatrzymania przeciwnika, natomiast kopanie to umiejętność oparta na refleksie. Wykopy mogą być kluczowym elementem sukcesu drużyny. Zakłócają rytm uderzeń przeciwników i mogą zmniejszyć ich zagrożenie.

Kopanie jest skuteczną taktyką defensywną, ponieważ pomaga utrzymać piłkę na podłożu po ataku. Oznacza to, że zawodnik, który kopie, może poruszać się po piłce, gdy jest to konieczne, aby ją podać lub przechylić. Wykop powinien być wykonywany obiema rękami i ramionami.

W przypadku wykopu ważne jest, aby obserwować pozycję zawodnika uderzającego. Powinieneś ustawić swoje ciało w linii z wahadłowym ramieniem uderzającego i być gotowym do przejścia w niską pozycję do podania.

Systemy krycia

System krycia to formacja lub system zawodników używany przez drużynę siatkarską do ochrony boiska przed zablokowanymi strzałami. Ten typ systemu ma zazwyczaj wyznaczone pozycje zawodników i specjalizację umiejętności. Niektóre systemy wykorzystują przypadkowe krycie. W innych systemach stosuje się określone schematy blokowania.

Idealne krycie obejmuje dwóch obrońców w każdej z trzech stref blokowania. Jeden osłaniałby ustawienie, a drugi środek boiska. Zazwyczaj zawodnicy pierwszej linii będą odpowiedzialni za obronę bliskich bloków. Zawodnicy drugiej linii będą odpowiedzialni za obronę środka i tyłu boiska.

Rotacja zawodników

Siatkarska rotacja to system gry. Na boisku znajduje się pięć pozycji, z których każda ma określoną rolę. Nazwy tych pozycji zależą od tego, gdzie znajdują się na boisku. Najlepszym sposobem na ich zrozumienie jest narysowanie schematu, gdzie każda z nich się znajduje.

Pozycje 1-6 są rozmieszczone wokół boiska, a środkowa przednia znajduje się między środkową a lewą stroną boiska. Zawodnicy poruszają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara od pozycji wyjściowych. Jeśli jesteś nowym graczem w tym sporcie, na początku może się to wydawać nieco zagmatwane. Jednak zrozumienie tych pojęć pomoże Ci grać najlepiej, jak potrafisz.

Przewracanie piłki nad siatką

Jeśli jesteś nowy w siatkówce, możesz się zastanawiać, ile punktów jest granych przy przewracaniu piłki nad siatką. Odpowiedź na to pytanie zależy od zasad gry i Twoich umiejętności gry.

Siatkówka to zabawny sport, który wymaga umiejętności, wytrzymałości i siły. Można w nią grać w pomieszczeniach lub na zewnątrz, na boisku lub na plaży. Zanim jednak zaczniesz grać, musisz poznać podstawowe zasady gry w siatkówkę.

Pierwszą zasadą, którą należy znać, jest to, że żaden zawodnik nie może dotknąć piłki więcej niż dwa razy z rzędu. Każda drużyna musi użyć trzech uderzeń, aby posłać piłkę nad siatką. Te uderzenia mogą być pod ręką lub z ręki, w zależności od pozycji na boisku.

Serwis przez rzut monetą

Serwis przez rzut monetą w siatkówce to gra umiejętności i strategii. Każda drużyna ma trzy uderzenia, aby przenieść piłkę nad siatką. Jeśli jednak twojej drużynie nie uda się zaserwować w pierwszej rundzie, przeciwnik ma szansę na odwet.

Aby zaserwować, zawodnik musi dotknąć piłki piętą dłoni. Następnie piłka jest wypuszczana w obszar serwu, gdzie jest uderzana ruchem spikingowym.

Siatkarz nie może zablokować serwu z linii 10 stóp. Jest to znane jako „bump” lub „dig” w siatkarskim języku.

W przypadku gdy stopa zawodnika nadepnie na linię końcową, zawodnik jest faulowany. Jeśli zawodnik złapie piłkę, jest to „legalny” kontakt, ale zawodnik może opuścić swoją pozycję.

Siatkówka plażowa

Siatkówka plażowa różni się od innych form siatkówki liczbą punktów potrzebnych do wygrania każdego seta. Gra się w niej również w parach, po dwóch zawodników po każdej stronie boiska. Każda drużyna musi wygrać mecz różnicą dwóch punktów.

W siatkówce plażowej każdy zawodnik może atakować z wielu różnych pozycji. Częstą taktyką zdobywania punktów jest uderzanie blisko siatki drużyny przeciwnej. Zazwyczaj jest to wymierzone w słabszego zawodnika na boisku.

Każda drużyna ma prawo do trzech uderzeń, zanim piłka zostanie wysłana nad siatkę. Jeśli drużyna przeciwna nie odda piłki, gra zostaje przerwana. Drużyna, która ją zwróci, otrzymuje punkt.

Oceń artykuł: Ile punktów gra się w siatkówce?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy