Strona głównaRozrywkaIle jest sezonów domu z papieru?

Ile jest sezonów domu z papieru?

Przez Redakcja

-

Jeśli jesteś w nastroju na dziwaczną architekturę, nie możesz się pomylić z tym domem wykonanym z papieru. Ściany, drzwi i meble są wykonane z gazet i jest to niesamowite dzieło pomysłowości.

Ściany, drzwi i meble są wykonane z gazet

Rodzina z Pigeon Cove, MA zbudowała letni dom z gazet. Nazwali go Paper House. Dom znajduje się na wschodnim krańcu półwyspu Cape Ann.

Ściany, drzwi i meble są zrobione z gazet. Goście odwiedzający dom otrzymują arkusze gazet. Są nawet półki na książki i stoły wykonane z zagranicznych gazet. A pianino jest przykryte gazetą, aby je chronić.

Elis Stenman, inżynier mechanik, wierzył, że gazety są dobrym materiałem budowlanym. Zatrudnił do pomocy majsterkowicza. Jednak po pewnym czasie zdał sobie sprawę, że chce mieć większy i lepszy dom. Postanowił więc go zbudować.

Po wielu latach pracy miał dom zbudowany z gazet. Jego ściany, drzwi i meble zostały wykonane z 215 warstw gazet. Każdy panel był połączony z gazetami za pomocą gwoździ tapicerskich. W 1928 roku z gazet wykonano szafkę radiową. Na szafce umieszczono wiadomości z kampanii wyborczej Herberta Hoovera.

To kawałek żywej historii

Dom z papieru istnieje od wielu lat. Dom z papieru to mała atrakcja w Rockport w stanie Massachusetts. Przez cały rok jest otwarta dla zwiedzających. Jest to właściwie żywa wystawa historyczna. Możesz dowiedzieć się o Elis Fritiof Stenman, szwedzkiej imigrantce, która zbudowała ten dom, i zobaczyć jego unikalne cechy. Jest tam też zegar zbudowany z gazet z każdego stanu.

Dom był pierwotnie dwupokojowy. Właściciele spali na łóżku na poddaszu, które znajdowało się blisko dachu. Nie mieli w domu łazienki, zamiast tego korzystali z niepapierowego wychodka na podwórku. Po kilkudziesięciu latach sprzedali dom i przekształcili go w muzeum. Teraz zarządza nim wnuczka Stenmana.

Poza papierowymi ścianami, wszystkie meble w Papierowym Domu są wykonane z gazet. Dotyczy to także kominka, zegara dziadka, biurka, a nawet pianina. W rzeczywistości łóżeczko jest zrobione ze zwiniętych gazet z pierwszej wojny światowej.

Oceń artykuł: Ile jest sezonów domu z papieru?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy