niepotrzebny obrazek

Płyty DVD kabaretu Potem

Ukazały się już płyty DVD z programami:
"BAJKI DLA POTŁUCZONYCH"
"RÓŻNE TAKIE STORY"
"SERCA JAK MOTYLE"
"DZIKIE MUZY"

Wydawnictwo PRINTEL z Wrocławia rozpoczęło produkcję płyt DVD ze wszystkimi programami kabaretu POTEM. Po więcej informacji zapraszamy do działu DVD. Płyta powinna być w empikach, sklepach muzycznych, Media Markt oraz w sprzedaży Powstał sklep internetowy, w którym można kupić wszystkie płyty DVD kabaretu Potem. internetowej. Jeśli w Waszym mieście nie ma płyty, proponujemy gnębić sprzedawców i zadawać im trudne pytania typu: "A czemu nie ma"? "A kiedy będzie"?

Kasety video

ostrzeżenie! - nagrania video są słabe technicznie. Są to nagrania z archiwaliami - i tu ostrzeżenie: to są przegrane VHS, a więc z całym bagażem niedostatków - z jednej kamery niekoniecznie nadążającej za akcją, z podłym dźwiękiem i obrazem. Ot, taki materiał dla zdeklarowanych fanów i koneserów. Najlepszą jakość mają: "Serca jak motyle", "Dzikie muzy" i "Trąbka dla gubernatora". Zastanówcie się dobrze. Byłoby nam przykro gdybyście byli zawiedzeni. Zresztą zawsze można złożyć reklamację. Szczegóły pod adresem lola@post.pl

"OSTATNI WYSTĘP KABARETU POTEM"
28 czerwca 1999 roku w Zielonej Górze odbył się ostatni występ kabaretu Potem. Na szczęście nie było smutno (nie licząc ukradkowego wycierania łez w brudną kurtynę przez Kamola). Na kasecie niespodzianka, postanowiliśmy bowiem odejść w prawdzie i pokazać "Golfistę" (najgorszy skecz kabaretu Potem). Można będzie zobaczyć Ewę Sopielewską i Klemensa (tego dużego z brodą), którzy wiele lat temu występowali w Potemach.

BAJKI DLA POTŁUCZONYCH
O bajkach wiele nie trzeba mówić. Oto tytuły bajek: Wstęp, Piosenka wejściowa, Śpiąca królewna, Smoki Dwa Śnieżka, Jaś i Małgosia, O rybaku i rybce, Dziewczynka z Zapałkami, Kaj Uwięziony, Kopciuszek, Finał, Calineczka, Piękna i Bestia, Królewicz Fredek, Dama na Wieży, Honorata z Poprawczaka, Czerwony Kapturek, Kaczątko, Marionetki, Pocałuj Żabkę, Grajek, Pinokio, Lustereczko, Smok Wawelski, Sierotka Mariola, Ochmistrz, Organista, Mały Książę.

"KABARET POTEM TAM I Z POWROTEM"
To program telewizyjny (witaj dobra jakości techniczna), zrealizowany w 1995 roku. Ale uwaga, nie mylić z pożegnalnym spektaklem scenicznym o tym samym tytule. Kabaret Potem zrobił dwie rzeczy pt. "Kabaret Potem tam i z powrotem". Ta, o której tutaj mowa to realizacja telewizyjno-studyjna, wędrówka poprzez programy, klimat i formułę kabaretu Potem. Ciekawostka? - tata Sikory. Jest to jedyna rzecz, z której kabaret jest w miarę zadowolony.

Uwaga! Po napisach końcowych nie wyłączajcie magnetowidów a spotkacie półgodzinną niespodziankę.

"DZIKIE MUZY"
"Dzikie Muzy" - charakterem odbiega od dotychczasowych dokonań scenicznych kabaretu Potem. Jego formuła, tempo i teksty są zupelnie inne, aktorzy nie chowają się za kulisami, lecz razem z publicznoscią (siedząc na widowni), ogladają spektakl. Rekwizyty i stroje, wystawione są w walizkach, zatem widzowie są świadkami jak Potemowcy przygotowują się do swoich ról, wkładają kapelusze i prochowce, czy wypychają kieszenie potrzebnymi rekwizytami. Co więcej, publicznośc ma niepowtarzalną okazję decydowania, jaki skecz i w jakiej kolejności będzie grany. Program "Dzikie Muzy" traktuje o sztuce, aktorstwie i skutkach złych nawyków (to ostatnie zmyśliłam), ale można też przyjrzeć się bliżej takim postaciom jak Hitler - wszystko zależy od inwencji publiczności. Z programu pochodzą takie skecze jak: "Poznajmy pana Artura", "Wredny dzieciak", "Dwóch wariatów", "Drętwy Wacław" oraz piosenki: "Koszyk jabłek", "Orkiestra", "Wenecja" i "Panna Viola". Jakość kasety całkiem niezła. No no, coraz lepiej.

"TRĄBKA DLA GUBERNATORA"
"Trąbka dla gubernatora" - jeden z ostatnich programów kabaretu Potem, niedawno ukazał się w telewizji. Jak zwykle został niemiłosiernie okrojony z powodu tzw. czasu antenowego. Na naszej kasecie pełna wersja "Trąbki". Jest to jedna sztuka, z udziałem Gubernatora - postaci szacownej, Organu Ścigania Artura - głupkowatego przeciwnika nieprawości, Notorycznego Przestępcy Kleptomana Rudolfa - łamiącego prawo bardziej dla sportu niż z charakteru, siostrzenicy gubernatora Julii - najpiękniejszej pośród mężczyzn, Przybysza Znikąd Nowego - tajemniczego, wrażliwego, z artystyczną duszą, Pianisty Ludwika - obserwatora, powiernika miejscowych, oraz paru zjawisk metafizycznych. Jakość nagrania całkiem całkiem.

Kaseta audio z piosenkami
"KABARET POTEM I PRZYJACIELE"
Jest to kaseta audio z piosenkami kabaretu Potem z towarzyszeniem przyjaciół z Grupy Mo Carta, orkiestry Moralnego Niepokoju, Jose Toresa i muzyków grupy Raz Dwa Trzy. Materiał zrealizowany podczas koncertu w studio Trójki. Na kasecie są: Pieśń lekko śpiewana, Panna Viola, Ballada o brzydkim kaczątku, Co na to policja, Pan grabarz, Wyspa miłości, Nieczuła Monika, Nie lubie wampirów, Popmimo roli, Kocham Hanię kocham, Jestem z grzywką, Nie kocha mnie nikt, Nie mów do mnie misiu, Ludzie lepiej sie prowadźcie, Wal głową w ścianę, Kłopoty Calineczki, Rodzina przybywa, Chłopak z fortepianem, Kaj uwięziony, Robótka z ogródka, Zasmarkana apokalipsa, Pan doktor, Piosenka cygańska, Autobus czerwony.

Parę lat temu Potem wydał swą pierwszą kasetę audio z programem "Z Kolbergiem przez świat". Aktualnie nie do zdobycia. Ale do posłuchania w dziale MP3.Pytania, wątpliwości, ciosy w szczękę możecie kierować pod adres lola@post.pl
Nie boję się. Znam odpowiedzi na wszystkie pytania.

Strona główna


ostatnia aktualizacja 19 maja 2006r.
uwagi kierujcie do lola@kabaretpotem.art.pl