Strona głównaBudownictwoZaprojektuj przestrzeń kąpielową w taki sposób, aby stała się Twoją prywatną strefą...

Zaprojektuj przestrzeń kąpielową w taki sposób, aby stała się Twoją prywatną strefą SPA 

Przez Redakcja

-

Komfortowa przestrzeń kąpielowa to miejsce, w którym możesz odpocząć po intensywnym dniu i zatroszczyć się zarówno o swój umysł, jak i o skórę. Taka chwila dla siebie powinna stać się rytuałem, dzięki któremu nabierzesz więcej energii do codziennych wyzwań i pozbędziesz się stresu. W stworzeniu tego typu przestrzeni pomogą wanny wolnostojące oraz starannie zaaranżowana przestrzeń wokół nich. Czy wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę, aby zyskać funkcjonalne wyposażenie łazienki przypominające swoim wyglądem eleganckie SPA?

Dlaczego warto zaaranżować komfortową przestrzeń kąpielową?

Relaksacyjna kąpiel w starannie zaprojektowanej łazience to ulga dla ciała i umysłu. Nowoczesne wanny wolnostojące ze względu na swój kształt i przemyślane wymiary pozwalają na wygodne rozprostowanie nóg i zanurzenie całego ciała. Z kolei oparcia o odpowiednim kącie nachylenia i z możliwością zamontowania zagłówka umożliwiają komfortowe ułożenie się w wannie podczas czytania książki czy oglądania serialu. Jeśli chcesz, może to być chwila tylko dla Ciebie. Warto jednak wspomnieć, że istnieją wanny, które umożliwiają kąpiel we dwoje — to szczególnie cenne doświadczenie, jeśli w ciągu dnia nie masz zbyt wiele czasu na relaks ze swoim partnerem lub partnerką. Tego typu modele oferuje marka LAUFEN w takich kolekcjach jak LUA albo LAUFEN PRO.

Czym wyróżniają się wanny wolnostojące?

W nowoczesnych przestrzeniach kąpielowych często wykorzystuje się wanny łazienkowe wolnostojące. Szczególnie praktycznym i estetycznym rozwiązaniem są modele wykonane z materiału kompozytowego. Można je znaleźć we wspomnianych kolekcjach LUA i LAUFEN PRO. Marka LAUFEN opracowała innowacyjny kompozyt Marbond®, który wyróżnia się licznymi zaletami. Oto najważniejsze z nich:

  • wysoka wytrzymałość,
  • estetyczne wykończenie,
  • łatwość utrzymania w czystości,
  • bardzo dobra termoizolacja (wolniejsze ochładzanie się wody),
  • antypoślizgowość wysokiej klasy C (większe bezpieczeństwo podczas kąpieli, szczególnie dla dzieci i osób z ograniczeniami ruchowymi),
  • możliwość renowacji przy użyciu specjalnego zestawu naprawczego.

Tego typu cechy wpływają na komfort codziennego korzystania z wanny. Jednak na uwagę zasługuje również nowoczesny wygląd omawianych modeli. Wanny wolnostojące LUA i LAUFEN PRO mają ponadczasowy owalny kształt i niezwykle cienkie ścianki, dzięki którym wydają się lekkie i bardzo eleganckie. Ponadto występują w wyjątkowych kolorach. Zwolennicy klasyki docenią białe wanny, z kolei osoby poszukujące nietuzinkowych rozwiązań powinny zwrócić uwagę na modele w białym kolorze od wewnątrz i wykończeniem w czarnym macie lub połysku na zewnątrz.

Jak zaaranżować przestrzeń wokół wanny, aby stworzyć przytulną łazienkę?

Wanna wolnostojąca ma największy wpływ na stworzenie komfortowej przestrzeni kąpielowej, ale żeby w pełni poczuć się jak w SPA, warto również zadbać o przemyślaną aranżację strefy obok. Przytulną, odprężającą atmosferę wprowadzi między innymi przygaszone oświetlenie. Jeśli nie masz lamp z regulacją, możesz zdecydować się na klimatyczne świeczki, które ustawisz w bezpiecznej odległości od wanny i tekstyliów. Możesz również wybrać zapachowe świeczki, które dodatkowo zapewnią przyjemne doznania dla Twojego zmysłu węchu. Oprócz tego na odprężenie bardzo dobrze wpływa obecność roślin. Stosując takie dodatki, wprowadzisz do swojej przestrzeni kąpielowej większą harmonię i elementy wyciszającej natury.

Oceń artykuł: Zaprojektuj przestrzeń kąpielową w taki sposób, aby stała się Twoją prywatną strefą SPA 
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy