Strona głównaBudownictwoOświetlenie, które sprawdzi się w wąskim przedpokoju

Oświetlenie, które sprawdzi się w wąskim przedpokoju

Przez Redakcja

-

Oświetlenie, które sprawdzi się w wąskim przedpokoju

Wąski przedpokój to najczęstsza bolączka mieszkańców bloku. Ta przestrzeń jest bardzo potrzebna, bo tutaj zostawiamy odzienie wierzchnie i obuwie. Co więcej, jest to miejsce, które ma zachęcać gości i pokazywać, jakiego stylu czy charakteru wnętrz możemy się spodziewać w dalszych pomieszczeniach.

Funkcjonalność przedpokoju osiągniemy za pomocą odpowiedniego wyposażenia, ale i oświetlenia. Jakie zatem lampy wybrać do wąskiego przedpokoju? Które z nich sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Oświetlenie szynowe do wąskiego przedpokoju

W wąskim przedpokoju rzadko kiedy można liczyć na dostęp światła naturalnego. Niezbędne jest zatem oświetlenie sztuczne, a to zagwarantują właściwie dobrane lampy. Skoro do wykorzystania jest niezbyt duża przestrzeń, sprawdzi się tu oświetlenie szynowe. Poszczególne komponenty do jego stworzenia i instalacji można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Dlaczego ten typ lamp? Przede wszystkim ze względu na minimalistyczną, prostą i bardzo praktyczną konstrukcję. Lampy na szynach to pojedyncze reflektorki montowane na prowadnicach. Całość montuje się zazwyczaj na suficie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować to oświetlenie na wybranej ścianie. Możliwość przesuwania reflektorków względem całej długości prowadnic, pozwala na precyzyjne dopasowanie sposobu oświetlenia tej przestrzeni.

Lampy na szynach to oświetlenie, które może być jedno- bądź trójfazowe. W pierwszej opcji wszystkie punkty świetlne są włączane i wyłączane jednocześnie. W drugiej – w grę wchodzą oddzielne obwody, dzięki czemu przedpokój można słabiej bądź mocniej oświetlić, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Do tego celu wykorzystywane są np. zewnętrzne reflektorki włączane jednocześnie lub punkty umieszczone wewnątrz całego obwodu.

Plafon – na suficie i na ścianie

Innym sposobem, który sprawdza się jako oświetlenie wąskiego przedpokoju, jest instalacja plafonów. Te niemalże płaskie lampy nie odstają od powierzchni sufitu czy ściany, dlatego nie zabierają zbędnie ograniczonej przestrzeni, ponadto nie przeszkadzają domownikom w poruszaniu się po wnętrzu. Praktyczne informacje na temat urządzania i oświetlania wąskiego przedpokoju znajdziemy na stronie https://ihome24.pl/.

Plafon ma dodatkowo tę zaletę, że równomiernie oświetla, dlatego światło z niego płynące jest w stanie dotrzeć do każdego kąta wąskiego przedpokoju. Na uwagę zasługuje również fakt, że plafony mogą być bardzo dekoracyjne, ale i oddające charakter wybranego stylu wnętrza.

Lampa podłogowa – ciekawa alternatywa

Ciekawą alternatywą jest zastosowanie lamp podłogowych. Wystarczy jedna, klasycznej budowy, lampa podłogowa, aby wąski przedpokój został praktycznie oświetlony, a do tego zyskał na oryginalnym wystroju. Ten typ oświetlenia jest bowiem interesujący sam w sobie, a banalny, niekoniecznie kształtny i wymiarowy przedpokój potrafi całkowicie odmienić.

Wybór odpowiednich lamp do wąskiego przedpokoju nie musi być trudnym wyzwaniem. Z powyższymi wskazówkami znacznie łatwiej dobrać oświetlenie idealne.

Oceń artykuł: Oświetlenie, które sprawdzi się w wąskim przedpokoju
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy