Strona głównaBudownictwoLampy na szynach w łazience – propozycja funkcjonalnego oświetlenia

Lampy na szynach w łazience – propozycja funkcjonalnego oświetlenia

Przez Redakcja

-

Lampy na szynach w łazience – propozycja funkcjonalnego oświetlenia

Łazienka to pomieszczenie trudne w urządzaniu. Nierzadko oferuje niewiele miejsca, zdarza się także, że jej kształt czy wysokość są nietypowe, a to rodzi kolejne dylematy użytkowników. Do tego brak okna, co oznacza, że wybór oświetlenia ma ogromne znaczenie. Niewłaściwie dobrane lampy ulubioną łazienkę bardzo szybko zamienią w znienawidzone miejsce.

Aby uniknąć niechcianych efektów warto postawić na lampy na szynach. W jaki sposób oświetlenie szynowe radzi sobie w różnego typu łazienkach i dlaczego warto na nie postawić? Sprawdzamy!

Czym się charakteryzuje oświetlenie szynowe?

Lampy na szynach, określane również mianem oświetlenia szynowego, to ruchome źródła światła umieszczane na prowadnicach – szynach, które montuje się w większości przypadków do sufitu. Istnieje również możliwość instalacji na ścianach, a także zawieszenia na specjalnych linkach i wspornikach. Ta ostania opcja jest odpowiednia do łazienek, które są nietypowo wysokie.

Na suficie łazienki można zamontować jedną, ale i kilka prowadnic z punktami świetlnymi. To od użytkowników zależy, na jaki układ postawią. Kluczowe jest jednak to, że ruchome światełka pozwalają na doświetlenie każdego fragmentu łazienki. Lampy na szynach, do stworzenia których komponenty można znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/, są zatem nie tylko bardzo praktyczne, ale i zarazem dekoracyjne. Mogą spełniać rolę oświetlenia głównego, zadaniowego, a także ozdobnego, które uczestniczy w budowaniu przyjaznej atmosfery tego wnętrza.

Zamiast lamp wiszących – do niskich łazienek

Konstrukcja oświetlenia szynowego sprawia, że jest ono dość minimalistyczne, proste, a ponadto nie odstaje w znacznym stopniu od powierzchni sufitu. Tym samym sprawdza się nawet w bardzo niskich łazienkach, w których nie można sobie pozwolić na klasyczne lampy wiszące. To zatem świetna alternatywa dla plafonów, które przecież nie każdemu odpowiadają. Inspiracji, jak zaaranżować łazienkę z różnego typu lampami, można poszukać na stronie https://ihome24.pl/.

Jedno- lub trójfazowe

Oświetlenie szynowe występuje w dwóch systemach – jako jedno- bądź trójfazowe. Polecane jest przede wszystkim to drugie, ponieważ założenie trzech obwodów oznacza możliwość włączania i wyłączania jednocześnie wybranych punktów świetlnych. Przy instalacji jednofazowej włączane i wyłączane są za każdym razem wszystkie lampy umieszczone na szynach.

Uniwersalna estetyka

Lampy na szynach mogą się pochwalić uniwersalną estetyką. Są one proste, minimalistyczne, ale dostępność różnych kolorów czy też możliwość zestawiania ze sobą kilku prowadnic, pozwala na uzupełnienie rozmaitych aranżacji łazienkowych. Ten typ oświetlenia dobierzemy zatem przede wszystkim do wystrojów industrialnych, nowoczesnych czy skandynawskich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć dla niego miejsce w łazience o klimacie naturalnym czy nawet glamour.

W łazience znajdźmy miejsce dla lamp na szynach, a uda nam się stworzyć przestrzeń funkcjonalną, a zarazem klimatyczną.

Oceń artykuł: Lampy na szynach w łazience – propozycja funkcjonalnego oświetlenia
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy