W ogrodzie nie obejdziemy się bez oświetlenia zewnętrznego. Jest ono niezbędne, aby bezpiecznie i komfortowo poruszać się po wyznaczonych ścieżkach, podjeździe do garażu czy drodze prowadzącej do wejścia. Do wyboru mamy lampy solarne, które mogą oświetlać nie tylko ścieżki ogrodowe, ale i klasyczne oświetlenie wymagające podłączenia do źródła prądu.
Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej? Jakie zalety przynosi zastosowanie lamp solarnych, a jakie plusy zaoferują tradycyjne produkty oświetleniowe? Czas to sprawdzić!
Lampy solarne – energooszczędne i dekoracyjne
Lampy solarne lubimy przede wszystkim za to, że do pracy nie wymagają podłączenia do źródła prądu. Pozyskują bowiem energię z promieniowania słonecznego. Gromadzą ją przez cały dzień, a nocą są w stanie zaoferować światło.
Atutem lamp solarnych jest także dekoracyjny wygląd. Nie bez znaczenia pozostaje bezproblemowy montaż i ich mobilność. Co więcej, możemy dla nich znaleźć miejsce zarówno przy ścieżkach ogrodowych, jak i na tarasie czy balkonie.
Jest to energooszczędne i dekoracyjne rozwiązanie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że mamy do czynienia z oświetleniem subtelnym, o łagodnej wiązce, która przede wszystkim dodaje uroku ogrodowym przestrzeniom. W wielu miejscach może to być zbyt mało, aby domownikom i ich gościom zagwarantować komfort poruszania się po ogrodowych strefach.
Tradycyjne produkty oświetleniowe – wielofunkcyjne
Użytkownicy, którzy w ogrodzie wyznaczają strefy o różnych funkcjach, docenią możliwości oferowane przez tradycyjne produkty oświetleniowe. Przede wszystkim w tej kategorii dostępne są lampy odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Takie modele można znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/.
Kolejnym atutem jest możliwość dopasowania konstrukcji, liczby źródeł światła oraz ich dodatkowych funkcjonalności do potrzeb wyznaczonych stref. Domownicy zadecydują o mocy światła, a nawet jego kolorze, dzięki czemu uzyskają oświetlenie praktyczne, wpływające na bezpieczeństwo poruszania się oraz na spójny charakter przestrzeni zewnętrznej.
W przypadku tego typu oświetlenia trzeba mieć jednak na uwadze projekt domu i ogrodu, który uwzględni wybrane źródła światła. Potrzeba bowiem przygotować instalację elektryczną, której część będzie pracować w strefie zewnętrznej. Użytkownicy muszą ponadto przeznaczyć zdecydowanie większy budżet na zakup klasycznego oświetlenia zewnętrznego. Praktycznych porad w tym temacie można poszukać również na stronie https://naturalnebudownictwo.pl/.
Przemyślana aranżacja ogrodowych stref
Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnych produktów, zastanówmy się nie tylko nad budżetem przeznaczonym na zakup oświetlenia. Uwzględnijmy funkcjonalność poszczególnych stref wokół domu, ich estetykę czy częstotliwość użytkowania. Dzięki temu będzie nam zdecydowanie łatwiej zadecydować, czego potrzebujemy i co spełni nasze oczekiwania.
Czas zapoznać się z ofertą rynkową!