Strona głównaBudownictwoOdpływ liniowy przyścienny – poznaj jego zalety

Odpływ liniowy przyścienny – poznaj jego zalety

Przez Redakcja

-

Odpływ przyścienny jest bardzo ciekawym rodzajem odpływu liniowego. Jego konstrukcja nieco różni się od tego klasycznego. Oczywiście obydwa produkty montowane są w podłodze, lecz odpływ liniowy przyścienny instalowany jest przy tylnej ścianie, co czyni go bardziej innowacyjnym od pozostałych rodzajów. Przed podjęciem decyzji o montażu odpływu liniowego przyściennego, warto poznać jego zalety.

Odpływ liniowy – co to takiego?

Odpływ liniowy często nazywany jest odwodnieniem prysznicowym czy rynienką. To szczelny, najczęściej metalowy kanał, który odpowiada za zbieranie i odprowadzanie wody do syfonu. Rodzajów odpływów jest wiele, a różnice można dostrzec przede wszystkim w ich kształcie, zastosowaniu oraz funkcjach – stąd też biorą się ich nazwy. 

Odpływ liniowy przyścienny – jakie są jego zalety?

Podczas planowania swojego wymarzonego prysznica, staje się przed wyborem nie tylko długości odpływu, ale i jego położenia względem ścian. Rozważając montaż odpływu jak najbliżej ściany, należy wziąć pod uwagę jej minimalną odległość od instalacji tradycyjnego odpływu. Ta najczęściej podyktowana jest jego całkowitą szerokością – wynosi ona około 2-3 cm z każdej strony więcej niż szerokość samego kanału odpływowego. 

Centymetrów dodaje także stalowy kołnierz, który otacza cały odpływ i jednocześnie umożliwia jego odpowiednią instalację i uszczelnienie. Zostawia on odległość ok. 2.5 cm od ściany, co sprawia, że docinanie kafelek mających szerokość 2-3 cm staje się nieestetyczne, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Dla rozwiązania takich sytuacji powstał odpływ liniowy przyścienny, dzięki któremu można stworzyć prawdziwie jednospadowy, funkcjonalny prysznic. Wybierając odpływ liniowy przyścienny uniknie się:

  • deptania go podczas kąpieli,
  • przebiegających przez środek prysznica rur kanalizacyjnych lub wodnych,
  • kłopotliwych docinek kafelek, znajdujących się pod samą ścianą. 

Odpływ liniowy przyścienny czy brodzik?

W wielu sytuacjach warto postawić na prysznic z odpływem przyściennym, zamiast brodzika. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, mianowicie przestrzeń prysznicowa wyposażona w odpływ liniowy przyścienny jest bardziej funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu i dbaniu o higienę. Prysznic pozbawiony progów to idealne rozwiązanie dla dzieci, osób starszych, niepełnosprawnych, schorowanych czy po przebytych urazach. 

Oceń artykuł: Odpływ liniowy przyścienny – poznaj jego zalety
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy