Strona głównaBudownictwoJak urządzić małą łazienkę w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić małą łazienkę w nowoczesnym stylu?

Przez Redakcja

-

Dysponując niewielkim metrażem, można także urządzić funkcjonalną łazienkę. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie rozwiązania, które oszczędzają przestrzeń użytkową, a możliwości jest całkiem sporo. Warto poznać pomysły, jak zaaranżować małą łazienkę w nowoczesnym stylu.

Mała łazienka – z prysznicem czy wanną? 

Urządzając łazienkę, można zdecydować się na niewielki prysznic o wymiarach 80×80 cm. Taki prysznic można umieścić w rogu lub we wnęce pomieszczenia. Oczywiście w związku z montażem prysznica w danym miejscu należy odpowiednio  wcześniej rozplanować instalację elektryczną i montaż gniazd i włączników. Doskonale sprawdzi się prysznic wykonany z wysokiej jakości szkła hartowanego z powłoką active clean, która zapewnia łatwiejsze czyszczenie transparentnej powierzchni ścianek prysznicowych. Oczywiście łatwe w czyszczeniu mogą być także prysznice z satynowanym szkłem czy też ze szkłem typu durlux. Ścianki czy drzwi mogą być wykończone chromowanymi elementami, które zapewniają większą trwałość. Zamiast prysznica we wnęce można umieścić także wannę, tym bardziej, że można dobrać do niej parawan nawannowy i zyskać wannę i prysznic w jednym. Zatem mała łazienka może mieć różne odsłony, w zależności od tego, jakie  wybierze się rozwiązanie. Zarówno wanna, jak i prysznic mogą być dobrym wyborem, bo liczy się jakość materiałów i odpowiednie rozmieszczenie ceramiki łazienkowej. Szukając wysokiej jakości pryszniców, ścianek prysznicowych czy parawanów nawannowych, także do małej łazienki, warto zwrócić uwagę na ofertę dostępną na stronie: https://www.sanswiss.pl/. Znajdziecie tam wiele ciekawych modeli, które świetnie pasują do nowoczesnej łazienki.      

Jakie materiały wykończeniowe, armaturę i ceramikę wybrać do małej łazienki?   

W przypadku małej łazienki warto zwrócić uwagę, by płytki gresowe lub inne płytki ceramiczne utrzymane były w jasnej kolorystyce. Dzięki temu wnętrze będzie się wydawało większe optycznie. Przyda się też duże lustro w strefie umywalkowej. Warto zastosować montaż wiszący toalety na stelażu. W ten sposób można ułatwić sobie sprzątanie na niewielkiej przestrzeni. Zastosowanie armatury podtynkowej także ułatwia utrzymanie łazienki w czystości, gdyż ogranicza się w ten sposób gromadzenie kamienia. Warto wybrać umywalkę nablatową czy też podblatową i uzupełnić nowoczesny design łazienki.        

Oceń artykuł: Jak urządzić małą łazienkę w nowoczesnym stylu?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy