Strona głównaBudownictwoZadaszenia ogrodowe, czyli skuteczna ochrona przed słońcem w ogrodzie

Zadaszenia ogrodowe, czyli skuteczna ochrona przed słońcem w ogrodzie

Przez Redakcja

-

Markizy i pergole ogrodowe

Stosowane na tarasach markizy i pergole to funkcjonalne zadaszenia ogrodowe. Można je używać wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość montażu do elewacji. Mogą znajdować się nad trawnikiem lub basenem ogrodowym. Zapewniają domownikom i gościom upragniony cień i relaks w chłodzie. Tworzywo na markizy to materiał sztuczny odporny na działanie czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie słoneczne, opady i różnice temperatur. Jasny kolor doskonale nadaje się do odbijania promieni, dlatego przestrzeń pod markizą nie nagrzewa się zbytnio. Do jej plusów należy zaliczyć też możliwość regulacji stopnia rozwinięcia.

Pregole ogrodowe przypominają nieco altany. Mogą one pokrywać nawet sporą powierzchnię ogrodu. Doskonale wyglądają postawione nad fragmentem trawnika, na którym stoją eleganckie meble ogrodowe. Pergole zabezpieczają przed słońcem, dając możliwość komfortowego odpoczynku w słoneczny dzień. Dzięki temu możesz bez trudu zjeść w ogrodzie posiłek lub poczytać książkę. Pergole odporne są na działanie wiatru, deszczu i wilgoci. Z całą pewnością posłużą w ogrodzie przez wiele kolejnych lat. Lamele pergoli ogrodowych mają elektryczną regulację, dzięki czemu są bardzo proste w obsłudze i niezawodne.

Zadaszenia szklane – namiastka szklarni w Twoim ogrodzie

Współczesne zadaszenia szklane to konstrukcje z trwałych i stabilnych wsporników, ram i szyb. Zapewniają one możliwość korzystania z ogrodu przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe. Szyby łatwo jest umyć, więc zadaszenia ogrodowe tego typu nie sprawiają trudności właścicielom. Wręcz przeciwnie – są praktyczne i sprawdzają się doskonale. Najlepiej sprawdzają się w miejscu przewiewnym. Daszki szklane rozpraszają światło, jednak pozwalają mu przenikać.

Jak dobrać zadaszenie do ogrodu?

Niewielkie ogrody zlokalizowane przy ścianie budynku można uzupełnić wysuwaną markizą. W razie potrzeby zapewni cień, a gdy zawieje wiatr, można ją szybko zwinąć. Jeśli szukasz czegoś trwałego i stabilnego, a Twój ogród jest wystarczająco duży, warto rozważyć zakup i budowę pergoli ogrodowej. Wiele osób do ogrodu wybiera klasyczny i elegancki pawilon. Jest to rozwiązanie nie tylko wyjątkowo efektowne, ale też funkcjonalne. Pod dachem pawilonu można ustawić meble ogrodowe i cieszyć się cieniem tam, gdzie tego potrzebujesz.

Najczęściej spotykane zadaszenia ogrodowe to markizy, pergole i daszki szklane. Każdy z nich doskonale pełni swoją funkcję. Poszczególne modele nadają się do różnych budynków – małych i dużych, nowoczesnych oraz tradycyjnych. Zadbaj o swój komfort podczas korzystania z ogrodu i zainwestuj w zadaszenie ogrodowe, które spełni Twoje oczekiwania.

Oceń artykuł: Zadaszenia ogrodowe, czyli skuteczna ochrona przed słońcem w ogrodzie
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy