Strona głównaBudownictwoCzy borówkę można pryskać miedzianem?

Czy borówkę można pryskać miedzianem?

Przez Redakcja

-

Na rynku jest wiele różnych krzewów jagodowych i drzew owocowych. Niektóre z nich są podatne na szkodniki i choroby. Jeśli uprawiasz je w swoim domu, ważne jest, aby utrzymać je w dobrym stanie. Na szczęście jest na to sposób. Możesz spryskać swoje borówki miedzią, aby uniemożliwić owadom składanie na nich jaj. Jest to łatwa i skuteczna metoda, którą możesz zastosować w swoim ogródku.

Naczyniaki płaskodziobe

Jest wiele owadów, które mogą zaatakować rośliny borówki. Ważne jest, aby monitorować stan zdrowia krzewów pod kątem obecności tych i innych szkodników, a następnie podjąć odpowiednie środki ostrożności. Należą do nich: stosowanie fizycznej bariery wokół krzewu, aby uniemożliwić dostęp do niego, częste przycinanie i ściółkowanie krzewu.

Ogryzacz czubków borówek (Hendecaneura shawiana) to kolejny powszechny szkodnik. Zagłębia się on w dolne pędy roślin, dusząc korzenie i przerywając przepływ substancji odżywczych. Dorosły osobnik ma pół cala długości i ciemne skrzydła. Kiedy larwa się wynurzy, jest żółtawa.

Innym szkodnikiem borówki amerykańskiej jest mączlik borówkowy. Larwy te chętnie żerują na młodych pędach. Są też trudne do wykrycia. Wielu producentów stosuje Sulforix, bardziej penetrującą formę siarki wapiennej. Jednak ten fungicyd jest bardzo żrący i nie jest przyjemny w pracy.

Niektóre popularne choroby owadzie, które mogą zaatakować rośliny borówki, to zaraza botrytis i antraknoza dojrzałej zgnilizny. Chociaż można je zwalczać za pomocą środków grzybobójczych, można im również zapobiegać poprzez kontrolowanie chwastów na polu.

Maskowany bączek

Borówka amerykańska (SHB) jest ważną rośliną wrażliwą na zapylenie. Dlatego bardzo ważne jest, aby plantatorzy chronili ją poprzez odpowiednie stosowanie pestycydów. Różne rodzaje insektycydów, w tym fenazachina, imidaklopryd i entomopatogeniczne nicienie są używane do zwalczania owadów i grzybów, które mogą uszkodzić owoce.

Różne szkodniki mogą uszkodzić borówkę. Jednym z częściej występujących szkodników jest czerwony roztocz południowy. Roztocze to atakuje dolną stronę liścia. Na zaatakowanych roślinach pojawiają się zahamowane pąki, mięsiste pąki i małe, okrągłe jagody.

Innym problemem jest wciornastek chili. Wciornastki te mają czarne plamy na odwłoku. Żerują na nowo rozwiniętych korzeniach i liściach. Ich żerowanie może powodować rozległe uszkodzenia roślin.

Wciornastki kwiatowe również stanowią potencjalny problem w uprawie borówek. Są to małe owady z frędzlami na skrzydłach. Wydrążają dziury w tkankach kwiatów i mogą obniżać jakość produkowanych owoców.

Nowym szkodnikiem borówki amerykańskiej jest omacnica prosowianka. Chociaż nie ma informacji na temat cyklu życiowego tego gatunku, stwierdzono, że powoduje on poważne szkody w borówkach amerykańskich.

Gąsienica żółtodzioba

Gąsienica żółtodzioba jest ważnym szkodnikiem borówki amerykańskiej i innych drzew owocowych. Jest powszechnym szkodnikiem wielu krzewów i drzew cieniolubnych we wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Te małe owady uszkadzają kwiaty i pąki borówki amerykańskiej, żywiąc się tkankami kwiatu, co z kolei wpływa na jakość owoców. Szkodniki te atakują roślinę na dwa sposoby: żerują na brzegach liści i drążą dziury w tkankach kwiatu.

Na szczęście można je kontrolować. Najlepszą metodą zwalczania jest rozpoczęcie kontroli populacji jak najwcześniej. Jednak gdy szkodniki te opanują już pole, mogą być trudne do zwalczenia.

Jednym z najlepszych sposobów na zabicie gąsienic jest zastosowanie oprysków miedzianych w przenośnym opryskiwaczu. Jednak szkodniki te można też zabijać ręcznie. Aby nie zostać ukąszonym przez ich kolce, należy nosić odzież ochronną.

Gąsienica korony

Ważne jest, aby wiedzieć, na jakie szkodniki należy uważać na roślinach borówki amerykańskiej. Oprócz najbardziej powszechnych owadów, takich jak pchełka borówkowa, istnieje kilka innych szkodników, które mogą mieć wpływ na Twoje zbiory.

Larwy pchełki borówkowej mogą wyrządzić znaczne szkody na Twoich krzewach latem. Żerują na liściach, kwiatach i owocach. Ich larwy mogą również powodować uszkodzenia systemu korzeniowego.

Mszyce to kolejny częsty problem w uprawach borówki amerykańskiej. Te małe owady mogą rozprzestrzeniać wirusa zgorzeli borówki. Na szczęście mszyce można zwalczać. Możesz użyć środka do ich zwalczania.

Wirus mozaiki jagodowej (BMV) to choroba wirusowa, która jest szczególnie szkodliwa dla odmian Stanley i Herbert. Niektóre odmiany SHB są jednak odporne na BMV.

Miotła czarownic to wieloletni grzyb, który może zaatakować uprawy borówki. Można go zwalczać przez przycinanie, stosowanie fungicydów i usuwanie martwych lub umierających roślin.

Oceń artykuł: Czy borówkę można pryskać miedzianem?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne WPisy