Strona głównaBudownictwoJak wyczyścić piec co ze smoły?

Jak wyczyścić piec co ze smoły?

Przez Redakcja

-

Jeśli masz piec, na którym od jakiegoś czasu jest smoła, lub używasz go od jakiegoś czasu, możesz chcieć wiedzieć, jak go wyczyścić. Możesz usunąć brud i smołę z pieca, nie niszcząc go.

Usuwanie smoły drogowej

Smoła drogowa może powodować wiele problemów z samochodem. Smoła może przykleić się do opon i lakieru, a nawet uszkodzić kratę i reflektory. Choć trudno ją usunąć, są na to sposoby.

Jedną z najlepszych opcji jest wypróbowanie WD-40. Ten produkt jest skutecznym środkiem do usuwania smoły, ponieważ wykorzystuje oleje do jej penetracji. Możesz użyć go bezpośrednio na plamy smoły. Nałóż go z lekkim naciskiem i pozostaw na około 10-30 minut. Jeśli masz uporczywe plamy smoły, być może będziesz musiał powtórzyć ten proces kilka razy.

Inną opcją jest zastosowanie sprayu do usuwania smoły. Są to specjalistyczne produkty chemiczne przeznaczone do rozpuszczania smoły bez uszkadzania lakieru pojazdu. Są one dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych.

Usuwanie popiołu i brudu

Jeśli chodzi o usuwanie popiołu i brudu z pieca, jest wiele rozwiązań do wyboru. Jeśli masz szczęście posiadać kominek, możesz skorzystać z profesjonalnego środka czyszczącego, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli jednak posiadasz piec opalany drewnem, możesz zrobić małe porządki w domu, aby utrzymać urządzenie w jak najlepszym stanie.

Oprócz używania odkurzacza do usuwania kurzu i sadzy, możesz również skorzystać z poniższych wskazówek i porad, aby zapewnić sobie czysty i lśniący dół kominkowy. Po pierwsze, pamiętaj o opróżnieniu popielnika. Popiół możesz wyrzucić do śmieci domowych.

Możesz też użyć małej metalowej szufelki do zbierania luźnych śmieci. Aby utrzymać obszar wokół pieca w czystości i wolny od iskier, rozważ przykrycie go starym ręcznikiem.

Głębokie czyszczenie płyty kuchennej

Powinieneś czyścić płytę kuchenną co tydzień lub co dwa tygodnie. Pomoże to zachować zdrowie płyty kuchennej i zapobiegnie gromadzeniu się brudu i tłuszczu. Jeśli w twojej kuchni płyta kuchenna nie jest regularnie czyszczona, może to spowodować nagromadzenie się bakterii.

Podczas czyszczenia kuchni ważne jest, by używać odpowiednich produktów. Na przykład, nie powinieneś używać alkoholu do czyszczenia płyty kuchennej. Bezpieczniejszą opcją jest zastosowanie środka odtłuszczającego.

Mądrze jest też zwrócić uwagę na producenta kuchenki. Niektóre pokrywy palników mogą być zdejmowane, a inne nie. Upewnij się, że zdjąłeś wszystkie ruszty i odpowiednio wyczyściłeś głowice i pokrywy palników.

Aby usunąć przypalone resztki i plamy, spróbuj użyć sody oczyszczonej. Wymieszaj niewielką ilość sody oczyszczonej w wodzie. Zanurz w tej mieszance miękką szorowarkę i użyj jej do usunięcia resztek jedzenia. Po usunięciu plam przetrzyj powierzchnię płyty kuchennej wilgotną ściereczką.

Spalaj suche sezonowane drewno lub niskosiarkowy węgiel bezdymny

Używanie niskosiarkowego węgla bezdymnego lub suchego sezonowanego drewna w swoim piecu może pomóc w utrzymaniu czystej jakości powietrza. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w strefie kontroli zadymienia.

Mokre polana są popularnym rodzajem paliwa, ale jest kilka powodów, dla których nie powinieneś ich używać. Po pierwsze, mogą one uszkodzić system kominowy, a podczas spalania wytwarzają szkodliwe cząstki stałe. Mogą też zablokować komin. W przeciwieństwie do suchego drewna, może się okazać, że podczas spalania wydzielają więcej wody.

Jeśli zdecydujesz się na używanie mokrego drewna, powinieneś upewnić się, że zostało ono odpowiednio wysezonowane. Jeśli go nie wysezonujesz, wilgoć zmiesza się z siarką zawartą w paliwie, co doprowadzi do powstania sadzy i kreozotu.

Usuwanie smoły za pomocą skrobaka

Smoła to gęsta i lepka substancja, która wsiąka w większość rzeczy. Jej usunięcie może być trudnym zadaniem. Na szczęście jest kilka dobrych sposobów, żeby się jej pozbyć.

Możesz użyć pistoletu grzewczego, żeby stopić smołę. Pamiętaj jednak, żeby założyć parę rękawic ochronnych, żeby się nie poparzyć. Jako środka do usuwania smoły można użyć również nafty. Może ona jednak pozostawiać za sobą nieprzyjemne opary. Jeśli chcesz wypróbować bardziej przyjazną dla środowiska metodę, możesz użyć środka czyszczącego WD-40.

Skrobak do żyletek to kolejne narzędzie, które może pomóc w usunięciu smoły. Upewnij się, że trzymasz ją pod bardzo niskim kątem. Dzięki temu będziesz mógł odrywać fragmenty smoły, a nie tylko ją zeskrobywać.

Oceń artykuł: Jak wyczyścić piec co ze smoły?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy