Strona głównaKuchniaIle kalorii mają frytki z piekarnika?

Ile kalorii mają frytki z piekarnika?

Przez Redakcja

-

Jeśli planujesz upiec w domu frytki z piekarnika, możesz się zastanawiać, ile kalorii zawierają. Istnieje kilka czynników, które musisz wziąć pod uwagę, aby określić wartość odżywczą swojego wypieku.

McCain Crispy French Fries

Mimo, że nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi Ci na myśl, mrożone frytki mogą być kolejną najlepszą rzeczą. Mogą być świetną alternatywą dla wieczornego wyjścia na miasto i łatwo je przygotować we własnej kuchni lub w zamrażarce lokalnego sklepu spożywczego. Sztuką jest nie przegotować ich, ponieważ zamrożone nie wymagają tyle energii, co ich ugotowani kuzyni.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że chociaż mrożone frytki to nie wszystko, to te z zamrażarki będą dla Ciebie o wiele lepsze. Na przykład, jedna porcja frytek zawiera około 100 kalorii, w porównaniu do 125 w typowym posiłku typu fast food. Jeśli szukasz dobrej jakości mrożonego obiadu, wypróbuj wspomnianą wcześniej markę McCain lub Cascadian Farm Organic.

Nathan’s Jumbo Crinkle Cut Fires

Jedną z najlepszych części jedzenia w lokalnej taquerii są darmowe próbki. Jednak nie jest to jedyny sposób na zdobycie darmowych produktów dzięki uprzejmości starego dobrego rządu USA. Zdobycie nagrody za największą liczbę darmowych próbek nie jest niczym złym, o ile dokonujesz właściwych wyborów. W tym miejscu przydaje się odrobina badań. Na szczęście istnieje lista renomowanych sprzedawców, z której możesz wybierać, ale to nie znaczy, że musisz przesiewać dziesiątki podejrzanych bluz. Aby dostać w swoje ręce jedne z najbardziej smakowitych dań w kraju, wystarczy wypełnić krótki formularz lub odwiedzić jedno z miejsc wymienionych powyżej.

Frytki Cajun

Popeyes ma wiele opcji dla swoich klientów, ale jedną z najpopularniejszych pozycji są frytki Cajun. Frytki te są podawane ze specjalną przyprawą, która z pewnością nada im niesamowity smak.

Kuchnia cajun jest znana z niskokalorycznych potraw, ale fakt, że są one smażone, może być powodem do niepokoju. Jeśli pilnujesz ilości spożywanych kalorii, najlepiej wybieraj potrawy grillowane zamiast smażonych.

Niektóre z najpopularniejszych dań kuchni cajun mają wysoką zawartość sodu. Możesz jednak zmniejszyć ilość spożywanej soli, jedząc z umiarem. W ten sposób możesz nadal cieszyć się smakiem ulubionych dań Cajun bez dodatku sodu.

Frytki z zatoki

Frytki z zatoki to smaczny przysmak. Są łatwe do zrobienia i o wiele zdrowsze niż ich odpowiedniki smażone w głębokim tłuszczu. Jest to możliwe dzięki niższej temperaturze, która zmiękcza ziemniaki. Aby to zrobić, musisz namoczyć ziemniaki w zimnej wodzie przez co najmniej 30 minut. Po tym czasie ułóż je w jednej warstwie na wyłożonej folią płytkiej blasze do pieczenia.

Nie zaszkodzi spryskać ich lekką warstwą oliwy z oliwek, ale możesz też zrezygnować z niej. Podczas przygotowywania frytek nie zapomnij dodać do nich kilku kropel starego Bay.

Klasyczne chrupiące frytki z piekarnika

Klasyczne chrupiące frytki z piekarnika to prosty sposób na ulubioną przystawkę. Te chrupiące ziemniaki są przyprawione tylko drobno zmieloną solą morską i udekorowane świeżą mieloną pietruszką. Są zdrową opcją, ponieważ wymagają bardzo mało oleju.

Kluczem do przygotowania chrupiących frytek z piekarnika jest upewnienie się, że są odpowiednio przygotowane i ugotowane. Mają być złocistobrązowe i chrupiące. Ważne jest też, by przewracać je na drugą stronę, tak by upiekły się ze wszystkich stron.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przed pieczeniem należy namoczyć frytki w zimnej wodzie przez 30 minut. Pomoże to usunąć skrobię i zwiększy ich teksturę.

Zmniejszanie powstawania akrylamidu

Akrylamid to substancja chemiczna, która powstaje w wyniku reakcji Maillarda. Reakcja ta zachodzi w żywności, kiedy z surowych produktów, takich jak ziemniaki, usuwana jest wilgoć. Wpływa na smak, kolor i wartość odżywczą żywności.

Wiele produktów spożywczych zawiera akrylamid, w tym herbatniki, chipsy, słodkie herbatniki, płatki kukurydziane, krakersy pszenne i chipsy ziemniaczane. Chociaż badania naukowe sugerują, że akrylamid może zwiększać ryzyko raka, związek ten nie jest jednoznaczny.

Jednakże istnieją kroki, które konsumenci mogą podjąć, aby zmniejszyć poziom akrylamidu w swojej diecie. Food and Drug Administration (FDA) monitoruje poziom akrylamidu w niektórych produktach spożywczych. Zaleca ona ograniczenie akrylamidu w diecie poprzez spożywanie różnorodnych produktów, w tym chudego mięsa i warzyw. Ograniczenie spożycia tłuszczów nasyconych i trans oraz sodu jest również dobrym sposobem na zmniejszenie ilości akrylamidu.

Oceń artykuł: Ile kalorii mają frytki z piekarnika?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy