Jakby kto jeszcze nie zdobył można pisać cepelin55@o2.pl - to coś będziemy kombinować
(bez paniki - filmy jeszcze są).

   okładka


Wydanie jest gotowe od 2 grudnia 2010. Dwupłytowy album z oboma filmami.
Oba filmy wydajemy razem aby obniżyć jak najbardziej ceny za film. Staramy się obniżać cenę jak tylko można - bo dzisiejsze ceny wydawnictw nie są raczej sensowne. Całe dwupłytowe wydawnictwo kosztuje 20 zł.


okładka okładka

Upłynęło już trochę czasu, żeby można było spojrzeć świeżym okiem na "Baśń" i "Zamkniętych".
Wiem, że część osób może mieć za złe, że tak późno. Najlepszy czas na komercyjny sukces ze sprzedaży DVD już dawno minął. Ale za to perspektywa czasu pozwoliła dokonać poprawek w obu filmach - i z czystym sumieniem można wypuścić DVD ze świadomością, że lepiej już nie będzie.


Zmiany w "Baśni o Ludziach Stąd":
Poprawa jakości obrazu - to wiadomość dla tych którzy mieli okazję obejrzeć na DVD lub w TV - bo o jakości internetowej to nie ma co wspominać.
Zmiany w montażu filmu - zostało dodanych kilka scen (trochę więcej jest Szkarłatnego Leona), bardziej płynny jest sam montaż i pozbawiony kilku dialogów które niekoniecznie popychały film do przodu.

okładka okładka okładka

Zmiany w "Zamkniętych w Celuloidzie":
Mały remanent scen - kilka wypadło, kilka doszło.
Zmiana charakteru obrazu i narracji w Epizodzie III (Stachowiak Story). Dość radykalna. Może za bardzo - kto wie...

okładka okładka okładka

Reportaż z planu Baśni autorstwa Radosława Pająka - ten sam który można zobaczyć w internecie.

okładka Na płytach miały być dodatki - ale ze względów obiektywnych płyty są bez dodatków - a jest osobna darmowa płyta którą można sobie załatwić tylko od nas (czyli kabaretów które produkowały oba te filmy, oraz w Gębie i Jazzgocie). Płyta dodatkowa wyszła nieco później (wystarczy pokazać płytę oficjalną żeby dostać dodatek). A na niej:

Wersja starsza "Baśni o Ludziach Stąd" - nakręcona 2 lata wcześniej pod względem ogólnej idei jest podobna - też jest Prezes i jego Hektor (ale w mocno innej obsadzie), Żulieta łączy postać Natalii i późniejszej Żuliety - opowieść jest trochę brutalniejsza i brudniejsza - z mocnymi makijażami (przesadnymi) i bardziej przerysowanym aktorstwem.

Krótkie filmy A'YoY głównie Sikorowe (ale nie tylko) w jakości najlepszej na tą chwilę - chociaż będą tam też filmy jeszcze kręcone na VHS i montowane na 2 magnetowidach.
(tytuły: małe jest piękne - tryptyk, szał zmysłów, objawienie, zwykły koszmar, zima wasza wiosna nasza, problem Gosi, zwierzęta ziemi, dzikość serca, prezent, śmiertelna gra, żegnaj gienia, małe tete a tete, kto się lubi ten się czubi, facet którego wszyscy klepią w tyłek, 3xP, oświadczyny, senne marzenie, nagły zgon, jak hartował się lenin)