Strona głównaLife styleModne ściany w 2023 roku – propozycje wykończenia

Modne ściany w 2023 roku – propozycje wykończenia

Przez Redakcja

-

Przeprowadzasz remont salonu, sypialni, a może biura? Zastanawiasz się, w jaki sposób wykończyć ściany wnętrza tak, aby nie wiało w nim nudą? Poznaj nasze pomysły na modne ściany w 2023 roku. Zainspiruj się i działaj!

Viva Magenta – kolor roku 2023

Zdaniem Instytutu Pantone wiodącym kolorem w roku 2023 jest Viva Magenta 18-750. Pod tym hasłem kryje się intrygująca czerwień czy też róż – zdecydowanie nieoczywista barwa, która ma nas zachęcać do eksperymentowania oraz wyrażania siebie bez ograniczeń. Jak zareagujesz na tę propozycję? Czy widzisz w swoim wnętrzu miejsce dla tego koloru? Być może potrzebuje ono energetycznego, odważnego czy też inspirującego akcentu? Jeśli tylko tak jest, to rozważ pomalowanie jednej ściany lub stworzenie lamperii bądź modnego łuku przy pomocy farby w kolorze roku 2023.

 

Płytki z prawdziwej cegły

Cegły ozdobne nie wychodzą z mody. Ten rodzaj dekoracji ściennej doskonale odnajduje się zarówno we wnętrzach odwołujących się do przeszłości, jak i w śmiałych projektach o nowoczesnym charakterze. Spośród wszystkich dostępnych opcji, jakie wpisują się w hasło cegła dekoracyjna, na szczególną uwagę zasługuje cegła ciętamateriał w 100% naturalny, pochodzący z rozbiórek starych budynków. Wystarczy, że ozdobisz nim zaledwie jedną ścianę, a wnętrze zyska absolutnie wyjątkowy nastrój. Do wyboru masz szeroką paletę kolorów i struktur oraz różne sposoby ułożenia cegiełek. Cegła w kolorze beżowym o chropowatej strukturze w połączeniu z wiązaniem wozówkowym, cegła w kolorze pomarańczowym o gładkiej fakturze ułożona w jodełkę – możliwości jest wiele.

 

Tapeta inspirowane naturą

W 2023 roku coraz częściej będziemy się spotykać z wykończeniem ścian tapetami przedstawiającymi naturę. Zasada ta odnosi się zarówno do wzoru, jak i kolorystyki. Motywy typu kwiaty, liście, gałązki, ptaki, krajobrazy, pejzaże w połączeniu z kolorami ziemi – beżami, brązami, szarościami, odcieniami zieleni itp. stanowią doskonałe rozwiązanie dla naprawdę szerokiego grona odbiorców. Sklepy z tapetami ściennymi odpowiadają dziś na potrzeby nie tylko miłośników natury i ekologii, ale i zwolenników klasycznych bądź minimalistycznych aranżacji oraz osób stawiających na odważne czy też ekstrawaganckie rozwiązania.

Viva Magenta 18-750, płytki ceglane, tapeta inspirowana naturą – która z propozycji najbardziej przypadła Ci do gustu?

Oceń artykuł: Modne ściany w 2023 roku – propozycje wykończenia
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy