Strona głównaLife styleCodzienne rytuały na każdy dzień roku

Codzienne rytuały na każdy dzień roku

Przez Redakcja

-

W dzisiejszym, zabieganym świecie często narzekamy na brak odpoczynku. Wydaje nam się, że nie mamy czasu, by zrobić coś dla siebie. Wyobrażamy sobie, że gdybyśmy mieli dodatkowy dzień w tygodniu czy kilka godzin w ciągu dnia, w końcu moglibyśmy się zrelaksować. Nie doceniamy jednak drobnych chwil i czynności, które wydają się bardzo proste i zwyczajne. Zwrócenie na nie większej uwagi może sprawić, że pomimo braku dużej ilości czasu, poczujemy się znacznie lepiej.

Potęga małych rytuałów

 

Celebrowanie drobnych, codziennych czynności przynosi wiele korzyści nie tylko naszemu ciału, ale też psychice. Czasem wystarczy zwolnić choćby na 15 minut i pozwolić sobie na spokojne zjedzenie śniadania, wypicie kawy czy relaksującą kąpiel, by poczuć, że czerpiemy przyjemność z codzienności. Choć czasem wydaje się, że nie ma innej możliwości, niż robić wszystko w pośpiechu, warto na chwile się zatrzymać. Już nawet kilka minut poświęconych na coś przyjemnego, może zwrócić się w postaci dodatkowej dawki energii do działania czy łatwiejszego skupienia na późniejszej pracy. Nie żałujmy więc sobie takich chwil i zadbajmy, by powtarzały się one regularnie. Efekty takich niewielkich działań mogą naprawdę nas zadziwić, dlatego dobrze jest wprowadzić do swojej codzienności drobne rytuały, które będą dla nas czymś miłym.

 

2.png

Aktywność na świeżym powietrzu

 

Wiosna i lato niewątpliwie zachęcają do wyjścia z domu. Dla miłośników ruchu wspaniałym pomysłem na codzienne, albo przynajmniej często powtarzane rytuały, może być poranna przebieżka lub przejażdżka rowerem. Taka porcja aktywności na samym początku dnia pozwoli poczuć przypływ energii i pozytywnie nastroić się na wykonywanie czekających na nas obowiązków. Jeśli ktoś jednak nie lubi tego typu aktywności, równie dobrym pomysłem mogą być po prostu codzienne spacery. Nie muszą to wcale być jakieś wielogodzinne wędrówki, może zwyczajnie warto zrezygnować z dojazdów do pracy, albo potraktować wyjście z psem nie jako obowiązek, ale czas dla nas.

 

Jesienne wyciszenie

 

Jesień to pora roku kojarząca się ze spokojem i wyciszeniem. Po wakacyjnych wojażach chętnie spędzamy czas w zaciszu własnego domu. Warto stworzyć sobie przytulny kącik do relaksu, gdzie będziemy mogli spędzać długie, jesienne wieczory z dobrą książką i kubkiem aromatycznej herbaty. Nawet przeczytanie kilku stron dziennie pozwoli oderwać się od rzeczywistości, a jeśli wejdzie nam to w nawyk, po pewnym czasie zapewne nie zauważymy, kiedy skończyliśmy kolejną lekturę. Niektórzy, zamiast czytania wolą obejrzeć odcinek ulubionego serialu, a jeszcze innym pomysłem na poprawienie nastroju może być kosmetyczny zestaw prezentowy i ciepła kąpiel czy spędzanie wieczorów przy świecach.

 

3.png

W oczekiwaniu na święta

 

Grudzień to dla wielu osób magiczny okres, kiedy czekamy z utęsknieniem na zbliżające się Boże Narodzenie. Ten czas umili nam kalendarz adwentowy. Codzienne otwieranie jednego okienka może stać się naszym rytuałem na dobre rozpoczęcie dnia lub też na jego zakończenie, jako oddech po wielogodzinnej gonitwie. Najprostsze i najczęściej spotykane są wersje ze słodyczami, ale znacznie ciekawszym i przyjemniejszym pomysłem będzie opcja z drobnymi niespodziankami. Wybór jest spory – np. kalendarz adwentowy z kosmetykami, z biżuterią czy świątecznymi ozdobami.

Oceń artykuł: Codzienne rytuały na każdy dzień roku
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy