Strona głównaBiznes i PracaCzy za długi można iść do więzienia?

Czy za długi można iść do więzienia?

Przez Redakcja

-

Jeśli jesteś zadłużony z tytułu kart kredytowych, rachunków za leczenie lub innego rodzaju długów, być może zacząłeś się zastanawiać, czy można pójść do więzienia za długi. Windykatorzy często nękają dłużników, a nawet zdarzają się przypadki aresztowania osób, które nie spłacają swoich długów. Istnieją jednak sposoby, aby zapobiec takim sytuacjom.

Czy można trafić do więzienia za zadłużenie na karcie kredytowej?

W przypadku zadłużenia na karcie kredytowej nie ma realnego sposobu, aby trafić do więzienia za niespłacenie długu. Istnieje jednak sposób na zdjęcie tego jarzma z Twoich barków.

Najbardziej skutecznym sposobem jest skontaktowanie się z operatorem karty kredytowej, zanim Twoje konto stanie się zaległe. Osoba odpowiedzialna za kartę kredytową będzie prawdopodobnie zainteresowana odzyskaniem jak największej części Twojego zadłużenia. Zrozumienie swojej sytuacji finansowej i swoich praw pomoże w uzyskaniu pozytywnego wyniku.

W przypadku, gdy Twoje konto stanie się zaległe, firma obsługująca kartę kredytową może wystosować do Ciebie list z żądaniem. Dział windykacji zacznie wtedy wydawać zawiadomienia, ostrzegając Cię o rygorystycznych krokach, które musisz podjąć, aby przywrócić swoje konto do porządku.

Czy można pójść do więzienia za niepłacenie rachunków medycznych?

Jeśli pytasz, czy można pójść do więzienia za niepłacenie rachunków medycznych, odpowiedź brzmi: nie. Chociaż możesz zostać poddany windykacji i zajęciu majątku, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby nie stać się ofiarą własnego zaniedbania.

Po pierwsze, musisz dowiedzieć się, dlaczego twój lekarz lub ubezpieczyciel nie chce cię przyjąć. Jest to dobra okazja, aby dowiedzieć się, czy możesz uzyskać zniżkę lub plan płatności. Możesz też skontaktować się z kredytodawcą i zapytać o stopy procentowe.

Powinieneś też sprawdzić, czy kwalifikujesz się do Medicare lub Medicaid, a nawet do opieki charytatywnej. Niepłacenie za usługi medyczne może utrudnić Ci otrzymanie potrzebnej opieki medycznej.

Nielegalne nękanie przez windykatorów

Federalna Ustawa o Uczciwych Praktykach Windykacyjnych (Fair Debt Collection Practices Act – FDCPA) zabrania nękania, grożenia karą więzienia, fałszywych oświadczeń i publicznego pokazywania list dłużników. Jeśli jesteś nękany przez firmę windykacyjną, możesz złożyć skargę do Federalnej Komisji Handlu lub Kalifornijskiego Oddziału Ochrony Konsumenta. Nie mogą oni prześladować Ciebie ani członków Twojej rodziny, używać nieprzyzwoitego języka ani podawać fałszywych informacji o Twoim zadłużeniu.

Odbiorcy długów nie mogą również kontaktować się z Twoim pracodawcą, członkami Twojej rodziny ani przyjaciółmi. Nie mogą też przeklinać, mówić, że masz obniżoną zdolność kredytową, ani żądać zapłaty z twojej pracy.

Nowoczesne prawa dotyczące ściągania długów nie są już tak represyjne wobec dłużników jak kiedyś

Prawo dotyczące ściągania długów jest dziś nieco inne. W rzeczywistości nowoczesne ustawy o windykacji są znacznie mniej represyjne wobec dłużników niż kiedyś. Jest to szczególnie prawdziwe w stanach takich jak Oregon, gdzie prawo kontroluje sposób postępowania firm windykacyjnych.

Zasady Windykacji, które są wprowadzane w życie przez Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB), wyjaśniają prawa dłużników i precyzują, w jaki sposób firma windykacyjna może kontaktować się z dłużnikiem. Jeśli masz pytania dotyczące swoich długów lub innych związanych z nimi kwestii, możesz zadzwonić na infolinię CFPB pod numer (855) 411-CFPB (2372), aby dowiedzieć się więcej.

Ważne jest również, aby wiedzieć, co się stanie, jeśli nie spłacisz długu zasądzonego przez sąd. W niektórych przypadkach może to skutkować karą więzienia. Inne konsekwencje prawne mogą obejmować okres próbny lub grzywny. Nigdy nie powinieneś ignorować nakazu sądowego.

Uniknięcie aresztowania za niespłacenie długu

Jest wiele sposobów na uniknięcie aresztowania za niespłacenie długu. Mnogość przepisów dotyczących ściągania długów sprawia, że tym bardziej trzeba się do nich stosować. Najlepiej jest dowiedzieć się, jakie masz możliwości, a następnie podjąć odpowiednie środki ostrożności. Jednym z najprostszych sposobów na uniknięcie wpadki jest skorzystanie z usług renomowanego prawnika zajmującego się redukcją zadłużenia z tytułu kart kredytowych. Prawnicy ci pomogą ci wynegocjować ugodę z wierzycielami, a tym samym zminimalizować ryzyko aresztowania za niepłacenie rachunków. Dostarczą Ci również narzędzi niezbędnych do odparcia nadgorliwego windykatora.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Czy za długi można iść do więzienia?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy