Strona głównaBiznes i PracaCzy na studiach jest wf?

Czy na studiach jest wf?

Przez Redakcja

-

Jeśli chodzi o poznanie różnych rodzajów aktywności fizycznej, które są dostępne na studiach, musisz trochę poszperać. Ważne jest, abyś wiedział, że nie wszystkie formy sportu są wymagane w szkole, a także, abyś dowiedział się o korzyściach płynących z ćwiczeń dla Twojego umysłu i ciała.

Nietradycyjne sporty wliczają się do wymagań dotyczących wychowania fizycznego

Jeśli szukasz sposobu na zdobycie punktów akademickich, a jednocześnie na cieszenie się swoim ulubionym sportem lub aktywnością, rozważ sporty nietradycyjne. Na przykład, jeżeli uwielbiasz żeglarstwo, możesz być zaskoczony, że wiele szkół oferuje zajęcia z tej dyscypliny. Niektóre uczelnie mają nawet programy jeździeckie.

Jeśli chodzi o zaliczenia akademickie, dobrą zasadą jest to, że nie jest wymagane, aby dwa razy uczestniczyć w tej samej lekcji wychowania fizycznego. Istnieją jednak wyjątki od tej zasady. Na przykład w Pomona College musisz wziąć udział w co najmniej jednym kursie na pierwszym roku. Możesz być również zobowiązany do wzięcia udziału w przynajmniej jednym kursie wstępnym wychowania fizycznego w każdym z pozostałych lat nauki. Niektóre szkoły prywatne wymagają, abyś przestrzegał pewnych wytycznych, aby uczestniczyć w ich programach sportowych w szkołach publicznych.

Jednym wartym uwagi wyjątkiem jest Uniwersytet Notre Dame. Oferuje on zwolnienie dla wszystkich studentów wojskowych i studentów ROTC.

Ćwiczenia poprawiają ludzkie zdrowie i zwiększają wydajność poznawczą

Wykorzystanie ćwiczeń wzmacnia wydajność poznawczą ludzkiego ciała. Dotyczy to uwagi, pamięci i zdolności do rozwiązywania problemów. Promuje również neuroplastyczność, czyli zdolność mózgu do tworzenia nowych połączeń neuronowych.

Badacze wykazali, że ćwiczenia zwiększają przepływ krwi do mózgu, co skutkuje lepszą wydajnością. Badanie wykazało, że hipokamp, który ma kluczowe znaczenie dla uczenia się, został wzmocniony i powiększony dzięki stałym ćwiczeniom. Ponadto ćwiczenia pomogły poprawić integralność istoty białej, obszaru mózgu bogatego w komórki nerwowe, który jest niezbędny dla funkcjonowania pamięci i uczenia się.

Ćwiczenia zwiększają również dopływ krwi do hipokampa. Badania sugerują, że ćwiczenia mogą pomóc zwiększyć rozmiar hipokampa u gryzoni. Nie wiadomo jednak, ile ćwiczeń potrzeba, by wywołać te zmiany u ludzi.

W kilku badaniach analizowano związek między aktywnością fizyczną a poznaniem. Badania te wykazały, że dzieci, które uczestniczyły w programie ćwiczeń, miały wyższy poziom inteligencji i były bardziej sprawne fizycznie niż ich rówieśnicy.

Badania dotyczące wychowania fizycznego w college’u

Badania dotyczące wychowania fizycznego w college’u wykazały, że aktywność fizyczna może sprzyjać pozytywnemu rozwojowi. Oprócz pozytywnych korzyści dla zdrowia, aktywność fizyczna może również poprawić zdrowie psychiczne i emocjonalne. Wcześniejsze badania wykazały, że wychowanie fizyczne może zwiększyć wyniki w nauce i poprawić umiejętności społeczne.

Potrzebne są dalsze badania, żeby zrozumieć rolę sesji wychowania fizycznego w rozwoju młodzieży. Przyszłe badania mogą również ocenić ryzyko związane z kontekstem, w którym uprawia się wychowanie fizyczne. Ponadto badania te mogą rzucić światło na trajektorie rozwojowe młodzieży.

W niedawnym badaniu sprawdzono związek między oceną z wychowania fizycznego a zdrowymi zachowaniami. Badacze stwierdzili pozytywny związek między 5Cs of PE a oceną z wychowania fizycznego. Jednak związki te nie były statystycznie istotne.

Aby zbadać związek między oceną z wychowania fizycznego a 5Cs, badacz zastosował modelowanie równań strukturalnych. Przeanalizował dane z 354 losowo wybranych czteroletnich uczelni. Uwzględnił zmienne demograficzne, które zostały skorygowane w regresji logistycznej.

Oceń artykuł: Czy na studiach jest wf?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy