Strona głównaBiznes i PracaCzy Xiaomi ma google?

Czy Xiaomi ma google?

Przez Redakcja

-

Jeśli zastanawiasz się, czy Xiaomi ma Google, możesz mieć jeden z następujących powodów. Po pierwsze, możesz nie zdawać sobie sprawy, że istnieje różnica między tymi dwoma firmami. Po drugie, możesz być ciekawy, czy firma może być uznana za „chińską firmę wojskową”, czy nie. Jest to kontrowersyjny temat, ponieważ nie jest jeszcze jasne, czy chińska firma będzie mogła wejść na rynek amerykański.

Rootowanie telefonu z systemem Android unieważnia gwarancję

Możliwość rootowania telefonu z systemem Android jest zabawna i ekscytująca, ale może też prowadzić do pewnych komplikacji. Kiedy Twoje urządzenie jest zrootowane, uzyskujesz dostęp superużytkownika do wszystkich plików i funkcji systemu operacyjnego. Możesz wykorzystać te dodatkowe uprawnienia, aby zmienić sposób działania telefonu, w tym uruchomić inną aplikację niż normalnie.

W rezultacie gwarancja traci ważność. Producenci zazwyczaj obciążają Cię kosztami napraw, nawet jeśli wciąż jesteś na gwarancji.

Jedną z metod przywrócenia gwarancji jest odkorzenienie telefonu. Jest to najprostsza z metod i często jest wykonywana przez osoby trzecie. Musisz jednak najpierw zrobić rozeznanie. Niektórzy producenci są bardzo nieugięci w kwestii rootowania i odmawiają świadczenia usług gwarancyjnych dla zrootowanego urządzenia.

Nowe narzędzie o nazwie PingPongRoot twierdzi, że jest odpowiedzią na straszne pytanie „jak rootować Androida”. Zostało ono zaprojektowane tak, by działać bez wiedzy Samsunga, a Ty możesz go użyć do skutecznego rootowania swojego smartfona.

Rootowanie nie jest dla każdego. Może sprawić, że Twój telefon będzie podatny na działanie złośliwego oprogramowania i zainfekowanych aplikacji. Jeśli nie użyjesz odpowiedniego narzędzia, może to spowodować, że Twoje urządzenie znajdzie się w stanie zagrożenia, z którego trudno będzie się wydostać. Podobnie zły ROM sprawi, że Twoje urządzenie będzie działało inaczej niż powinno.

Oprogramowanie MIUI firmy Xiaomi zachęca do polaryzacji opinii

Oprogramowanie MIUI firmy Xiaomi jest przykładem interfejsu, który zachęca do polaryzacji opinii. Jego interfejs jest połączeniem animacji, personalizacji i aplikacji natywnych.

Jeden z najlepiej zaprojektowanych interfejsów na rynku, MIUI 12 rozpoczął już swoją drugą falę wdrażania. W rezultacie MIUI jest obecnie jednym z najpopularniejszych interfejsów użytkownika na smartfonach.

Oprócz niestandardowego interfejsu, MIUI posiada również szereg optymalizacji. Obejmuje to menedżera uprawnień, rejestr użytkowania aplikacji w czasie rzeczywistym oraz powiadomienia w postaci dużego druku, gdy aplikacja żąda dostępu. Te funkcje pomagają chronić Twoje dane osobowe.

Oprócz MIUI, Xiaomi ma solidny ekosystem produktów. Są wśród nich smartfony, kable internetowe, telewizory, sprzęt fitness i skutery elektryczne. Produkty Xiaomi można także kupić w sklepach internetowych i pozainternetowych.

Xiaomi prowadzi specjalne forum dla użytkowników, na którym mogą oni prowadzić dyskusje na temat swoich produktów i usług. Użytkownicy są zachęcani do udziału w procesie MIUI R&D. Mogą również sugerować nowe funkcje i koncepcje projektowe dla przyszłych wersji MIUI.

Xiaomi ma rozbudowaną sieć fanów i zwolenników. Wielu z nich spędza godziny na dyskusjach o swoich ulubionych produktach Xiaomi w mediach społecznościowych. Uczestnicząc w forum, użytkownicy mogą dzielić się swoimi poglądami i zwiększać świadomość marki.

Xiaomi pozywa Departament Obrony USA i Departament Skarbu USA za uznanie firmy za „chińską firmę wojskową”

Grupa Xiaomi złożyła pozew przeciwko Departamentowi Obrony USA i Departamentowi Skarbu USA za uznanie firmy za chińską firmę wojskową, z naruszeniem Piątej Poprawki Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z pozwem, Departament Obrony uznał Xiaomi za Komunistyczną Chińską Firmę Wojskową (CCMC) 14 stycznia 2021 roku, a firma nie spełniła kilku wymogów APA dotyczących jej klasyfikacji.

W wyniku uznania firmy za komunistyczną chińską firmę wojskową, giełda nowojorska i giełda w Hongkongu usunęły papiery wartościowe Xiaomi ze swoich indeksów. Również FTSE Russell usunął papiery wartościowe firmy ze swoich indeksów China i Global.

W odpowiedzi na zarzuty Xiaomi wydało w zeszłym miesiącu oświadczenie, w którym zaprzeczyło wszelkim powiązaniom z chińskim wojskiem. Stwierdził również, że nie jest kontrolowany przez Armię Ludowo-Wyzwoleńczą, a jego struktura własnościowa składa się z kilku amerykańskich instytucjonalnych grup inwestycyjnych.

Kilku klientów podało to oznaczenie jako powód zerwania więzi z firmą. Ponadto starszy dyrektor ds. finansów korporacyjnych Xiaomi złożył rezygnację. Dwóch rekrutów wyższego szczebla odrzuciło oferty dołączenia do firmy z powodu jej statusu CCMC.

Pozwani twierdzą, że wystąpienie szkód nie jest prawdopodobne. Wskazują również, że oznaczenie opiera się na rzekomym powiązaniu z chińskim Ministerstwem Przemysłu i Technologii Informacyjnych, co jest wątpliwym twierdzeniem. Ponadto DoD nie przedstawił istotnych dowodów na poparcie swojej nazwy.

Oceń artykuł: Czy Xiaomi ma google?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy