Strona głównaModaJak się ubrać do filharmonii zimą?

Jak się ubrać do filharmonii zimą?

Przez Redakcja

-

Jeśli planujesz wybrać się w tym sezonie na występ do filharmonii, być może zastanawiasz się, jak się ubrać. Chociaż formalny wieczór nie musi oznaczać garnituru i krawata, to i tak będziesz chciał się ubrać. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Ubranie

Jeśli chcesz pójść na symfonię, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, w co się ubrać. Powinieneś ubrać się odpowiednio do pory roku, w której będziesz uczestniczył w koncercie. Najlepiej założyć coś, co jest wygodne i co zapewni Ci ciepło.

Dla mężczyzn dobrym rozwiązaniem jest założenie garnituru. Niektórzy mężczyźni czują się jednak bardziej komfortowo w stroju business casual. Dobrze jest też założyć ładną parę butów.

Dla kobiet dobrym wyborem jest spódnica i bluzka. Powinny też wybrać parę butów na obcasie, jeśli planujesz pójść na symfonię. Dzięki temu Twoje stopy nie będą ciasne i będziesz mógł się łatwo poruszać.

W czasie koncertu muzyki klasycznej warto nosić czerń. Noszenie podobnych kolorów pomaga ujednolicić sylwetkę i może sprawić, że będziesz wyglądał na wyższego.

Perkusja jest używana w filharmonii

Jeśli wybierasz się na symfonię w najbliższym czasie, pamiętaj, żeby zrobić rozeznanie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ale jeśli zastosujesz się do kilku prostych zasad, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem najlepszego miejsca w sali. Zanim się obejrzysz, będziesz cieszyć się wspaniałym wieczorem z przyjaciółmi i rodziną. Wybór idealnego stroju to jedno, ale upewnienie się, że jesteś w najlepszej formie, sprawi, że będziesz wyglądać najlepiej. Podobnie, jeśli zamierzasz wydać ciężko zarobioną gotówkę na bilet, chcesz uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze. Na szczęście Houston Symphony to hojna organizacja, która zadba o to, byś czuł się komfortowo podczas koncertu. Mają nawet sklep internetowy dla miłośników eleganckiego stroju.

Etykieta zmieniła się w ostatnich latach

Najbardziej ekscytującą częścią uczestnictwa w koncercie na żywo jest możliwość zobaczenia i usłyszenia wykonawców z bliska. Jednak etykieta dla bywalców koncertów nie jest tak łagodna, jak mogłoby się wydawać. Większość muzyków nie ma ochoty na harce na scenie, ale starają się nawiązać kontakt z fanami. Jeśli nie będziesz miał szczęścia, by zetrzeć łokcie z czołowymi muzycznymi luminarzami symfonii, nie przejmuj się. Wręcz przeciwnie, warto postarać się być uprzejmym dla sąsiadów. W końcu nie możesz oczekiwać, że będą twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Ta lista nie jest w żadnym wypadku wyczerpująca, ale poniższe wskazówki sprawią, że wejdziesz do drzwi symfonii bez zbędnego wysiłku. Pamiętaj, żeby zabrać ze sobą portfel i telefon komórkowy, najlepiej w saszetce wielkości portfela.

Nagrywanie występu symfonicznego jest nielegalne

Jeśli chodzi o nagrywanie występu symfonicznego, można wiele powiedzieć o zaletach tej sztuki. Po pierwsze, istnieje wiele aspektów sztuki wykonawczej, które muzyk powinien wziąć pod uwagę, zanim rozpocznie swoje własne przedsięwzięcie muzyczne. W rzeczywistości muzyk powinien być przygotowany na to, że zapłaci za ten przywilej więcej, niż wynosi jego uczciwa część pieniędzy. Nagranie płyty przez profesjonalną orkiestrę może kosztować nawet 13 000 dolarów. Może się wydawać, że to dużo pieniędzy na nagranie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że przeciętna orkiestra gra około 40-50 razy w roku, inwestycja pieniężna nie wydaje się taka zła.

Poza niezliczonymi technicznymi aspektami procesu nagrywania, istnieje również bardziej namacalny problem, który dotyka miłośników muzyki. Jest to kwestia praw autorskich, która jest przedmiotem debaty zarówno wśród bywalców koncertów, jak i w przemyśle muzycznym.

Wcześniejsze przybycie

Tej zimy jest wiele wspaniałych okazji, by usłyszeć Filharmonię. Niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim fanem, czy też jest to Twoja pierwsza wizyta w tej słynnej sali, jest się czym cieszyć. Niektóre orkiestry oferują zniżki dla studentów i młodych ludzi. Możesz też skorzystać z rozrywki przed koncertem i muzyki na żywo.

Orkiestra Filharmonii w Binghamton rozpocznie sezon wakacyjny swoim dorocznym Koncertem Wakacyjnym. Wydarzenie to obejmuje występ orkiestry na żywo oraz wizytę Świętego Mikołaja! W programie także brytyjski film animowany, piosenki świąteczne i kwartet Tri-Cities Opera!

Poza ulubionymi utworami świątecznymi jest wiele programów, które przeniosą Cię do epoki baroku. Boston Modern Orchestra Project otworzy swój 25. sezon koncertem z utworami kompozytorów nieamerykańskich.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Jak się ubrać do filharmonii zimą?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy