Strona głównaModaJak ubrać się na pogrzebie?

Jak ubrać się na pogrzebie?

Przez Redakcja

-

Jeśli chodzi o ubiór na pogrzeb, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach. Musisz ubrać się skromnie, unikać butów typu slip-on i okazać swoją miłość i podziw dla zmarłego.

Ubierz się skromnie

Jeśli wybierasz się na pogrzeb, ważne jest, abyś ubrał się skromnie. Jest wiele różnych kolorów i stylów do wyboru. Najlepszym sposobem na uzyskanie dobrego wyglądu jest wybranie stylu, który schlebia twojej figurze.

Od kobiet oczekuje się noszenia spódnicy o długości do kostek lub dłuższej. Powinna ona zakrywać kolana i ramiona. Możesz być również zobowiązana do noszenia kapelusza. Pomoże Ci to utrzymać włosy na miejscu w wietrzny dzień.

Mężczyźni powinni nosić garnitur i krawat lub marynarkę. Powinni też założyć buty do sukienki. Na zimny pogrzeb mężczyźni mogą założyć trencz.

Aby Twój strój wyglądał elegancko, możesz dodać do niego czarną kopertówkę z lakierowanej skóry. Niech torebka będzie niewielka, abyś mogła łatwo nosić w niej niezbędne rzeczy. Torba w kształcie bagietki również będzie miłym dodatkiem.

Ubranie się na pogrzeb może być wyzwaniem, ponieważ musisz wziąć pod uwagę kulturę, klimat i życzenia rodziny. Najlepiej jest uszanować życzenia zmarłego i nie dodawać niepotrzebnego stresu pogrążonej w żałobie rodzinie.

Unikaj butów wsuwanych

W przypadku pogrzebu należy unikać butów wsuwanych. Pogrzeby są zazwyczaj nieco formalne i ludzie siedzą blisko siebie. Nie chcesz też rzucać się w oczy.

Jednym z dobrych sposobów na uniknięcie butów wsuwanych jest wybór butów, które zakrywają stopy. Dobrym wyborem są buty na niskim obcasie. Dzięki temu nie będziesz się zapadać, jeśli podłoże będzie nierówne. Możesz też nosić nieprzemakalne buty, żeby stopy były suche.

Jeśli jesteś kobietą, rozważ parę Mary Janes lub baletki. Te buty są eleganckie, ale proste. Są też wygodne.

Jeśli jesteś mężczyzną, możesz nosić oxfordy. Mężczyźni mogą też wybrać buty sznurowane, loafersy lub brogues. Oxfordy są idealne na pogrzeby, ponieważ są solidne, łatwo się w nich chodzi i oferują pewne zabezpieczenie w postaci sznurowania.

Kobiety również mogą nosić buty na wysokim obcasie, ale powinnaś uważać na sandały z paskami. Obcasy z paskami mogą wbijać się w błotniste podłoże. Zamiast tego możesz wybrać baletki lub buty do sukienki.

Okaż miłość i podziw

Wybór odpowiedniego stroju na pogrzeb może być trudną decyzją. Odpowiedni strój żałobny wiele zmienia. Pokazujesz rodzinie pogrążonej w żałobie, że szanujesz i honorujesz ich ukochaną osobę. Jest wiele wskazówek, których należy przestrzegać i kilka zasad, których należy się trzymać. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest dress code. W większości stanów obowiązuje podstawowy dress code. Nie jest on obowiązkowy, ale stanowi dobrą praktykę. Rozsądnie jest też sprawdzić pogodę przed wyjazdem. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujesz samochodem.

Na przykład do kostnicy nie powinieneś zakładać klapek. Jeśli planujesz uczestniczyć w kaplicy na miejscu, rozważ założenie formalnego stroju. Pamiętaj też, że w danym miejscu może obowiązywać dress code. Oczywiście nie jest to jedyny czas, kiedy będziesz w kościele. W końcu jest to specjalna okazja. Ponadto, jeśli jesteś w okolicy, koniecznie zatrzymaj się w punkcie gastronomicznym i odwiedź bar.

Podziel się szczególną więzią ze zmarłym

Niezależnie od tego, czy uczestniczysz w stypie, czy w pogrzebie, ważne jest, aby uczcić zmarłego odpowiednim strojem. O ile nie jest to nabożeństwo religijne, powinieneś unikać krzykliwych ubrań i wszystkiego, co mogłoby rozpraszać uwagę. Możesz założyć bluzkę i spódnicę lub ciemny garnitur w jednolitym kolorze. Dopuszczalne jest także zakrycie się.

Pogrzeby zawsze są trudne, dlatego powinieneś starać się być wyrozumiały dla bólu rodziny. Postaraj się być jak najbardziej wrażliwy i używaj humoru, jeśli to pomoże. Możesz też powiedzieć kilka miłych słów, ponieważ jest to czas, w którym możesz pokazać, że myślisz o nich. Jeśli masz dzieci, przyprowadź je na nabożeństwo. W ten sposób wprowadzisz je w atmosferę i dasz im coś, na czym będą mogły się skupić poza smutkiem po stracie. Będą miały okazję oddać szacunek zmarłemu, a także będą źródłem pocieszenia dla jego rodziny.

Oceń artykuł: Jak ubrać się na pogrzebie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy