Strona głównaModaJak prać ubranka dla noworodka?

Jak prać ubranka dla noworodka?

Przez Redakcja

-

Utrzymywanie noworodka w czystości jest bardzo ważne. Jeśli tego nie zrobisz, ubranka dziecka mogą się zabrudzić, co może spowodować chorobę. Zanim dziecko się urodzi, możesz upewnić się, że jego ubranka są czyste, piorąc je. Oto kilka wskazówek:

Płynne środki piorące są lepsze od proszków

Piorąc ubranka dziecięce, ważne jest, aby wybrać środek piorący, który jest delikatny dla skóry dziecka. Możesz wybierać spośród proszków i płynów. Proszki mogą jednak pozostawiać płatki na delikatnej skórze dziecka, podczas gdy płyny łatwiej wypłukują się z ubrań.

Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, szukaj na etykiecie proszku do prania słów takich jak „bezzapachowy”, „bez barwników” lub „bez chemikaliów”. Oznacza to, że nie będzie on zawierał substancji drażniących i alergenów.

Niektórzy rodzice chcą używać detergentów przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Nie jest to jednak konieczne. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem dla niemowląt jest uniwersalny odplamiacz, który poradzi sobie z większością plam. A jeśli potrzebujesz detergentu przeznaczonego dla niemowląt, możesz wybierać spośród takich marek, jak „Free & Clear” i Dreft.

Wybór odpowiedniego detergentu może być trudny. Na ubraniach dziecka może znajdować się wiele różnych plam. Musisz też zastanowić się, jak długo będzie działał dany detergent. W przypadku dużej rodziny powinieneś wybrać środek, który wystarczy na 120 lub 150 prań.

Wiele rodzin od lat używa detergentów przeznaczonych dla dzieci. Są one wygodne i łatwe w użyciu. Gdy dziecko podrośnie, możesz przejść na proszek do prania dla dorosłych z tymi samymi składnikami.

Odrobina soku z cytryny

Odrobina soku z cytryny może bardzo pomóc w wstępnej obróbce ubrań poplamionych kupą. Chociaż na rynku jest wiele produktów do usuwania plam po dzieciach, możesz rozważyć samodzielne przygotowanie roztworu. Istnieje ryzyko, że przypadkowo użyjesz substancji chemicznej, która może zagrozić zdrowiu dziecka, dlatego najlepiej jest zrobić rozeznanie, zanim zaczniesz działać.

Preparacja plamy z kupy to dobry sposób na to, by twoje ubranie znów wyglądało jak nowe. Aby to zrobić, możesz użyć prostej kombinacji mydła do naczyń, sody oczyszczonej i wody utlenionej. Przepis powinien zawierać ćwierć szklanki tych trzech składników. Po nałożeniu mieszanki na plamy możesz pozostawić ją w praniu na około 15 minut.

Następnie możesz wypłukać poplamioną kupą rzecz w zimnej wodzie i pozwolić jej wyschnąć na powietrzu. Jeśli jest to pieluszka materiałowa, możesz namoczyć ją w butelce z gorącą wodą w sprayu.

Ale najskuteczniejszą metodą usunięcia plamy z kupy jest po prostu namoczenie jej w ciepłej wodzie, możesz też spróbować różnych technik. Jednym z nich jest pocieranie plamy szmatką, a następnie posypanie jej kilkoma kroplami płynu do naczyń.

Odżywka do tkanin może pomóc w praniu ubranek dziecięcych

Jeśli chcesz, żeby Twoje ubranka dziecięce były miękkie i pięknie pachniały, możesz użyć odżywki do tkanin. Płyn do płukania tkanin to produkt podobny do detergentu, który pomaga utrzymać włókna ubrań w czystości. Może też zapobiec blaknięciu i rozciąganiu się tkanin.

Na rynku możesz znaleźć wiele różnych produktów. Musisz jednak uważać na marki, które wybierasz. Kluczem jest wybór takiego, który nie podrażni skóry dziecka. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz hipoalergicznego płynu do zmiękczania tkanin.

Odżywki do tkanin są używane, żeby ubrania nie matowiały i nie blakły. Robią to, wygładzając strukturę tkaniny i zapobiegając powstawaniu otarć. Niektóre zmiękczacze tkanin mogą jednak podrażniać skórę dziecka.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy prać ubranka dziecka w ekologicznych detergentach. Nie zawierają one barwników ani perfum. Są łagodniejsze i rzadziej podrażniają skórę dziecka.

Jeśli nie jesteś pewna, jaki płyn do płukania tkanin kupić, wypróbuj najpierw opakowanie próbne. Zwróć uwagę na łagodny zapach i gładką konsystencję.

Jest wiele innych rzeczy, które możesz zrobić, aby ubrania dziecka wyglądały i czuły się lepiej. Jedną z nich jest wstępne namoczenie ubranek w naturalnym środku dezynfekującym, takim jak ocet. Inną jest sprawdzenie, czy nie ma luźnych guzików i ozdób.

Oceń artykuł: Jak prać ubranka dla noworodka?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy