Strona głównaZakupyIle kosztuje 20 nuggetsów w McDonaldzie?

Ile kosztuje 20 nuggetsów w McDonaldzie?

Przez Redakcja

-

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje 20 nuggetsów w McDonald’s, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł zawiera szereg artykułów informacyjnych, które odpowiadają na pytania dotyczące nuggetsów z kurczaka, a także historii i cen sieci fast food.

Ceny w menu

Jeśli jesteś fanem kurczaka McNuggets, mogłeś się zastanawiać, ile kosztuje 20 nuggetsów w McDonaldzie. Na szczęście odpowiedź jest dość prosta. Posiłek 20-elementowy to jedna z najlepszych ofert w branży fast food.

Za cenę posiłku 10-elementowego dostajesz 20 nuggetsów. To świetna oferta, ale nie jest dostępna w całym kraju. Nie ma w niej typowych darmowych frytek, napoju ani zabawki.

Możesz kupić ten sam posiłek w większym rozmiarze, ale koszt będzie wyższy niż pierwotny zakup. W USA kosztuje to około 5 dolarów, czyli około 25 centów za bryłkę.

Pojemnik 20 sztuk jest przeznaczony dla czterech osób. Każda porcja ma 216 kalorii.

Potrójny cheeseburger McDonald’s to klasyczny amerykański hamburger z ketchupem, piklami i dwoma plasterkami amerykańskiego sera. Podawany jest ze średnimi napojami bezalkoholowymi.

Historia McDonald’s

Historia McDonald’s zaczyna się w 1940 roku, kiedy dwaj bracia, Maurice (Mac) i Richard (Dick) McDonald, otworzyli restaurację barbecue w San Bernardino w Kalifornii. Ich celem było zapewnienie najlepszych, tanich opcji żywieniowych.

W miarę jak nasilała się konkurencja w branży żywieniowej, McDonald’s napotykał trudności. Początkowo serwowano hamburgery i frytki. W końcu ich oferta powiększyła się o nuggetsy z kurczaka, kanapki i koktajle. Jednak w pierwszych latach działalności produkty te nie były zaprojektowane z myślą o zdrowiu.

W 1955 roku Ray Kroc założył pierwszą franczyzową restaurację McDonald’s w Des Plaines w stanie Illinois. Zakupił również prawa do otwierania restauracji sieci na terenie całego kraju.

Kroc dostrzegł potencjał koncepcji braci McDonald. Był pod wrażeniem modelu biznesowego i postanowił zainwestować. Kupił firmę braci McDonald za 2,7 mln dolarów.

Składniki nuggetsów z kurczaka

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co wchodzi w skład nuggetsów z kurczaka z McDonald’s, nie jesteś sam. Przez lata McDonald’s wprowadził kilka zmian w swojej recepturze, aby lepiej zaspokoić potrzeby konsumentów dotyczące żywności o naturalnym smaku.

Kurczak McNuggets jest teraz produkowany w 100% z białego mięsa kurczaka. Przepis został uproszczony i usprawniony. Są produkowane z kontrolowanego kurczaka bez kości z białego mięsa i nie zawierają sztucznych aromatów ani barwników.

Do sierpnia 2016 roku TBHQ był podstawowym składnikiem w procesie gotowania McNuggets. TBHQ jest substancją chemiczną pochodzącą z ropy naftowej, powszechnie występującą w zbożach i olejach roślinnych. Ostatnie badanie przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia wykazało, że nie ma negatywnych skutków zdrowotnych związanych z tym składnikiem.

Oprócz usunięcia TBHQ, McDonald’s usunął również kwas cytrynowy z listy głównych składników. TBHQ jest powszechnie stosowanym środkiem konserwującym oleje roślinne. Fosforan sodu również nie jest już używany jako środek zwiększający wilgotność.

Mieszanki

Jeśli uwielbiasz fast foody, być może słyszałeś o ofercie McDonald’s 20 nuggetsów za 5 dolarów. Jest to oferta, której nie możesz przegapić. Jednak nie wszędzie jest ona dostępna.

Kurczak w McDonald’s składa się z 40 składników. Są to: pierś kurczaka bez kości, sól, woda i skrobia spożywcza. Są też smażone w małych partiach. W porównaniu z wieloma innymi produktami spożywczymi mają niską liczbę kalorii.

Jednakże zawierają dodatki, które są kontrowersyjne. Ponadto zawierają 480 kalorii na 100 g. Chociaż są niedrogie, mogą nie być najzdrowszą opcją.

Są dwa rodzaje nuggetsów McDonald’s. Jeden to tradycyjne McNuggetsy, które robi się z ciasta. Drugi to wersja ostra i pikantna. Oba są doprawione solą i pieprzem.

Kiedy zamówisz je, możesz wybrać pomiędzy średnią i dużą porcją. Duża porcja będzie Cię kosztować 12,10$. Za średnie zapłacisz 8,99$.

FAQs

Jedną z najlepszych ofert fast foodów są 20-częściowe McNuggetsy w McDonald’s. Jest to zakup hurtowy, co oznacza, że kosztuje mniej niż ćwierć centa za bryłkę. Ale jeśli chcesz mieć najlepszą ofertę, musisz zrobić rozeznanie.

Chociaż McDonald’s Chicken McNuggets są najpopularniejszą pozycją w menu, wartość odżywcza tych nuggetsów jest kwestionowana. Mięso używane do produkcji nuggetsów jest mielone, mieszane z przyprawami, ciastem, wodą i skrobią spożywczą. Następnie jest smażone.

Każdy nuggets z kurczaka ma 190 kalorii i 10 gramów białka. Zawiera 400 miligramów sodu i nie zawiera błonnika.

Składniki McDonald’s Chicken McNuggets są wymienione na stronie internetowej McDonald’s. Nuggetsy są produkowane z kurczaka bez kości, bez białego mięsa, z mąki i wody, zgodnie z przepisami USDA.

Oceń artykuł: Ile kosztuje 20 nuggetsów w McDonaldzie?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy