Strona głównaZakupyDPD, czy można odebrać paczkę w sobotę?

DPD, czy można odebrać paczkę w sobotę?

Przez Redakcja

-

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odebrać paczkę w sobotę, czy nie, DPD oferuje dostawę w sobotę. Należy jednak pamiętać, że czas realizacji zamówienia różni się w zależności od firmy kurierskiej.

DPD dostarcza paczki w sobotę i niedzielę

DPD jest jednym z wiodących dostawców usług doręczania paczek międzynarodowych i krajowych w Wielkiej Brytanii. Firma oferuje różnorodne usługi, w tym dostawę następnego dnia, dostawy lokalne tego samego dnia, przesyłki międzynarodowe i ochronę paczek.

Jedną z kluczowych cech usług DPD jest opcja dostawy w sobotę i niedzielę. Podczas gdy większość usług pocztowych nie oferuje tej usługi, firma DPD ją oferuje. Posiadając ponad 500 magazynów w 230 krajach, jest w stanie dostarczyć paczki niemal wszędzie.

Aby zamówić dostawę w sobotę, klienci muszą wprowadzić swój kod pocztowy lub miasto dostawy, a następnie wybrać, czy chcą, aby paczka została dostarczona do sklepu DPD drop off czy do domu. Firma oferuje również Ochronę Paczki, która gwarantuje odszkodowanie w przypadku zagubienia, uszkodzenia lub kradzieży paczki. Jest ona dostępna do kwoty 5 000 PS.

Inną usługą oferowaną przez firmę jest Predict, która informuje klientów o tym, kiedy ich paczka zostanie dostarczona. Otrzymają oni jednogodzinne okno dostawy i powiadomienie, gdy paczka zostanie wysłana. Istnieje jednak możliwość zmiany daty doręczenia na bieżąco, w zależności od miejsca nadania paczki.

Czas doręczenia zależy od firmy kurierskiej

DPD jest jedną z największych firm kurierskich w Europie. Oferuje szeroką gamę usług kurierskich, od lokalnych przesyłek tego samego dnia po przesyłki międzynarodowe.

Usługi te zostały zaprojektowane tak, aby dać klientom kontrolę, której potrzebują. Obejmują one śledzenie przesyłek na żywo oraz zaawansowaną opcję „Śledź moją paczkę”. Firma oferuje pokrycie kosztów zagubienia paczki do 100 funtów brytyjskich oraz funkcję opłacania cła i podatku w przypadku przesyłek międzynarodowych.

Oszacowania czasu doręczenia przesyłki przez firmęDPD są dość wiarygodne. Jeśli zamawiasz paczkę na terenie Wielkiej Brytanii, czas realizacji wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze. W przypadku przesyłek międzynarodowych czas realizacji zależy od miejsca docelowego, wielkości paczki i wybranej usługi kurierskiej.

Oprócz standardowych usług kurierskich, firma oferuje również usługę ekspresowej dostawy dla przesyłek wymagających szybkiej reakcji. Zamówienia są dostarczane w ciągu dwóch godzin w Niemczech, a w Stanach Zjednoczonych w ciągu czterech godzin.

Dla przesyłek w Hiszpanii przewidziano dwugodzinne okno dostawy. W przypadku przesyłek międzynarodowych dostępne są również opcje lotnicze.

Możesz skorzystać z funkcji „Śledź moją paczkę”, aby otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje o statusie swojej przesyłki. Firma DPD udostępnia mapę, dzięki czemu możesz znaleźć swoją paczkę, gdy tylko opuści ona lokalne biuro doręczeń.

Oferują oni również szereg opcji doręczeń, w tym doręczenia w sobotę i niedzielę. Aby sprawdzić, czy są dostępne, sprawdź ich stronę internetową.

Wysyłka do Shopify z DPD

DPD oferuje szybkie usługi wysyłkowe dla Shopify. Firma ta dostarcza przesyłki do ponad 230 krajów i oferuje możliwość ich śledzenia w czasie rzeczywistym. Dzięki temu idealnie nadaje się do przesyłek międzynarodowych. Ma jednak ograniczony zasięg w przypadku paczek, które muszą zostać zwrócone.

Aby rozpocząć korzystanie z usługi Shopify Shipping with DPD, musisz najpierw założyć konto. Gdy już to zrobisz, możesz zacząć realizować zamówienia. Kiedy zamówienie zostanie przetworzone, będziesz mógł zobaczyć dostępne opcje i wybrać przewoźnika, którego chcesz użyć.

Możesz wybrać jednego z pięciu przewoźników oferowanych przez Shopify: USPS, UPS, Sendle, DHL i Canada Post. Każdy z nich ma swoje własne stawki i czas dostawy. Wybierz przewoźnika na podstawie wagi i wymiarów Twoich produktów.

Kiedy korzystasz z Shopify, stawki będą wyświetlane na stronie kasy. Serwis zajmuje się także podatkami i formularzami celnymi. Łatwo jest śledzić przesyłki i możesz nawet drukować formularze USPS SCAN.

DPD jest dostępny w całym kraju. Nie zapewnia jednak podpisu przy doręczeniu. Zamiast tego możesz zlecić dostawę do sąsiada, firmy lub punktu odbioru DPD.

Aplikacja DPD zawiera krótki film, który pokazuje, jak z niej korzystać. Ponadto zawiera przewodnik, który pomoże Ci skonfigurować aplikację w Twoim sklepie.

Oceń artykuł: DPD, czy można odebrać paczkę w sobotę?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy