Strona głównaZdrowieCzy wada wzroku minus może się cofnąć?

Czy wada wzroku minus może się cofnąć?

Przez Redakcja

-

Jeśli masz minusową wadę wzroku i obawiasz się, że będzie się ona cofać, istnieją możliwości leczenia. Jednym z najczęstszych sposobów leczenia minusowej wady wzroku są okulary. Inną opcją jest operacja. Oba te sposoby leczenia mogą być bardzo skuteczne, ale ważne jest, abyś omówił wszystkie swoje opcje z lekarzem.

Bilateralna amblyopia

Bilateralna amblyopia jest zaburzeniem układu wzrokowego, które charakteryzuje się zamazanym obrazem w każdym oku. Zaburza ona normalny rozwój oka.

Może być spowodowana kilkoma czynnikami, takimi jak patologia nerwu wzrokowego, rozmycie obrazu siatkówki lub zez. Leczenie jest zazwyczaj prowadzone w formie plastrów lub okularów. Celem jest poprawa widzenia i zapewnienie wyraźnego obrazu siatkówki w oku amblyopowym.

Leczenie jest zazwyczaj procesem długotrwałym, który rozpoczyna się w momencie postawienia wstępnej diagnozy. Wczesne leczenie jest często bardziej skuteczne. Dzieci powinny być kierowane do okulisty, gdy tylko podejrzewa się u nich zaburzenia widzenia.

W kilku badaniach sprawdzono skuteczność terapii amblyopii u młodszych nastolatków. Na przykład w jednym z badań przeprowadzonych przez National Institutes of Health stwierdzono, że terapia amblyopii przynosiła znaczące korzyści u osób, które rozpoczęły leczenie wcześniej niż w wieku 7 lat. Zostało to potwierdzone w badaniu Multi-Ethnic Pediatric Eye Disease Study.

Dwustronna amblyopia wymaga leczenia w kluczowym okresie rozwoju wzroku. Zazwyczaj dzieci z amblyopią wcześnie otrzymują okulary lub soczewki kontaktowe. Jeśli wada utrzymuje się, można zastosować terapię okluzyjną, aby pomóc dziecku odzyskać ostrość widzenia.

Dwustronna amblyopia występuje częściej u małych dzieci niż u osób starszych. Większość pacjentów reaguje na leczenie i poprawia się ich stan. Może to być jednak choroba trudna do leczenia.

Bilateralne minusowe wady wzroku

Choć koncepcja nie jest nowa, to jej nazwa już nie. Ostatnie badania przeprowadzone przez Center for Disease Control and Prevention wykazały, że połowa amerykańskich kobiet w wieku 55 lat i starszych cierpi na tę przypadłość. Jedna na cztery kobiety w tej grupie wiekowej ma czynnik wysokiego ryzyka i dlatego jest narażona na wczesną śmierć z powodu tej choroby. Ryzyko to nie jest bezpodstawne, ale najnowsze techniki i strategie leczenia dają największe szanse na zmniejszenie ryzyka śmierci z powodu tej choroby. Oznacza to, że nadszedł czas, aby odrzucić do lamusa straszny test płci i skupić się na poprawie jakości życia tych kobiet. Na szczęście dla nich jest więcej ludzi, którzy mogą im pomóc.

Wielodyscyplinarne podejście obejmujące badania wzroku, psychoterapię i fizjoterapię może prowadzić do poprawy jakości życia pacjentki i lepszych wyników dla jej rodziny i opiekunów. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę, zapoznaj się z poniższą listą okulistów w swojej okolicy. To oddana grupa specjalistów, którzy są przeszkoleni w rozpoznawaniu i leczeniu wielu chorób oczu. Mamy nadzieję, że ich wiedza i doświadczenie zapewnią Ci spokój, na który zasługujesz.

Oceń artykuł: Czy wada wzroku minus może się cofnąć?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne WPisy