przeszłość  binaria  teraz  teoria kabaretu  filozofijki  polemiki  główna  filozofijki

ramka
 
KABARETY, FESTIWALE:
   kabaret Hrabi
   kabaret Adin
   kabaret KMN
   kabaret AMM
   kabaretus Fraszka
   Taki Kabaret
   Ryjek
   PaKA
   Stand up
   Kabaret Popi i Kameralny
 
DROGI WYBORU:
   artysta użytkowy i sztuki
   między chałturą a bełkotem   
   telewizja i off
   niepraktyczny idealizm
   ściganie się
   fan idealny
   polemika z Młynarskim
 
BRZESZCZOT


artykuły w plikach rtf

ZACZEPNO-KRYTYCZNE
Publicystyka - okno
 
    O festiwalu PaKA

O PaCE nie da się tylko dobrze albo źle. Okoliczności są zbyt złożone, żeby można było wyraźnie w którąś stronę. Ale znów takie wyważone Za i Przeciw to nudne i akademickie. Więc będę pisał zdecydowanie dobrze i zdecydowanie źle, a każdy sobie wybierze co woli.


Dobrze:  

Byle jak:  

Żle:  

Paskudnie:

 
   
 
   
można się nie zgodzić:

podpis:
e-mail:
treść:

opinie:

podpis: Czytelnik
Pakowski skład jury uważam za dobry. Jedynie nie rozumiała obecności w nim Anny Dymny. Przecież w jury zasiadają ludzie zasłużeni i od lat obracający się w świecie kabaretowym. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby np. przedstawiciele młodych, znanych, a tym bardziej komercyjnych showmeńskich kabaretów zasiedli w jury. Poza tym pomyłki uważam, że się zdarzają, przecież spójrzmy na tegoroczną Pakę. O kabarecie Grabiego Marka mówi się, że to odkrycie kabaretowe i faktem dziwnym jest to, że jury nie przyznało im chociażby wyróżnienia. A z drugiej strony Młodzi Panowie weszli do finały nie pokazując na Pace nic nowego.
Oczywiście to co wyraziłam, to tylko moje subiektywne zdanie.
Jak dla mnie Paka zdecydowanie traci swoją renomę, a o wiele ciekawsze stają się właśnie takie festiwale jak np. Ryjek.

podpis: S.
Na moje oko PaKA renomy nie traci, chociaż traci charakter. Moim zdaniem pomyłki w werdykcie nie było. Kabaret Grabiego Marka jest ciekawym kabaretem, ale jeszcze niedopracowanym. Lepiej żeby nie dostawali śmiesznych wyróżnień bo ich to może rozmiękczyć zanim dojrzeją do Grand Prix. A KMP nie pokazali nic nowego oprócz solidnego (choć przyznam mało ciekawego) programu - ale nie dziwi, że wystarczyło.

podpis: pan notariusz
fajna stronka!

podpis: Internautka
"trendy w kabarecie a i na PaCE wyraźnie idą w kierunku show niż intelektualnej przygody z zakręconym humorem." o czym świadczy wysyłanie esemesów (paka 2008) co mnie kompletnie zabiło.

podpis: bodzioslaw (Witek)
taaak. To prawda, te SMSy na Pace: padaka. Zresztą cały koncert finałowy był mieerny, baardzo mieerny. W trakcie poprzednich dni więcej i ciekawiej się działo niż w TV:
Ale cóż, ludzie się profesjonalizują (mówię o Stowarzyszeniu PAKA), sprzedają TVP telewizyjne show - jak jest większa kasa to nie można już sobie pozwolić na eksperymenty. Trzeba grać znane.
A szkoda, bo Paka miała w zanadrzu świeże i dobre. A pokazała tylko telewizyjnych wycieruchów - znane i średnie.
Ale imprezą jest świetną i dla tych kilku dni wcześniej nie pokazanym nigdy w TV polecam. Polecam!