porady_pisanie_skeczy
09-12-2018    podpis:
flz_czy_bog_istnieje
09-12-2018    podpis: S.
Nawet trochę się zgadzam. :)
flz_czy_bog_istnieje
09-12-2018    podpis: Krzysiek
Bóg dla każdego może być kimś lub czymś innym. Czy istnieje Bóg dla wszystkich taki sam? Skoro i deszcz i słońce, które powinny być tym samym dla każdego człowieka, dla jednych będzie zbawieniem, a dla innych karą. Czy Bóg to nie \"coś\" abstrakcyjnego, niepojętego, nie do ogarnięcia całym umysłem ludzkości? Więc skoro nie umysłem, to czym można by poszukiwać Boga w otaczającym nas świecie? Jeżeli w nim w ogóle istnieje, choćby jego cząstka? Mamy zmysły, nie każdy takie i tyle samo, jest mądrość i wiedza, jakże ograniczone i skończone. Boga każdy może znaleźć, jeżeli go zechce poszukać i jest danej osobie potrzebny. Mogę wypowiedzieć się jedynie za siebie, że dla mnie istotą boską jest Miłość, nie ta namiętna, przyziemna, cielesna, umysłowa, lecz ta prawdziwa. Nie idzie jej opisać, choć nie raz próbowano. Nie ma dla niej barier, nie ma ograniczeń. Istnieć może tylko wolna, nigdy zniewolona, nie może być egoistyczna, a więc, by być miłością prawdziwą musi ofiarować siebie samą, a nigdy siebie samej. Życzę każdemu odkrycia takiej Miłości w sobie. Wypełnia, czyni całością.
flz_definicja_szczescia
02-12-2018    podpis: S.
Jasne! - Życie w zgodzie z sobą.
Podstawa!
Cieszyć się tym co teraz.
Tak!
Ale jest pytanie - co masz teraz?
Bo masz na pewno to co masz. Ale... masz też jakieś perspektywy (lub nie). Masz jakieś oczekiwania (lub nie). Masz jakieś marzenia (lub nie).
W moim życiu (aktualnie 63) zdarzało mi się mieć oczekiwania i nie.
Te okresy życia bez oczekiwań/pragnień nie były jakieś niedobre - ale jednak niepełne/bledsze. Radość życia na niższym poziomie.
I szczerze - tęskniłem do stanu, w którym coś by mnie ciągnęło do większej aktywności. I wcale nie potrzebowałem sukcesu na końcu - tylko tego motorka, który nakręcał mnie do działania i dawał radość z każdego podjętego wysiłku.