przeszłość  binaria  teraz  teoria kabaretu  filozofijki  polemiki  główna 
    VIDEO, TEKSTY

kabaret Potem
kabaret Adin
Strunsi
Formacja BIS
Laskowik Sikora 
wspólne projekty
   Syf i Malaria
   Law Law Law
   ŻŻŻŻŻ
   Bez Żyły
takie różne

FILMY:
filmy krótkie
filmy długie
DVD

teksty
rysunki

   

ramka
  ŻŻŻŻŻ


Fragmenty


Odchody


Dojrzewanie


 

    Żżżżż

Kabaret Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ to kabaret wskrzeszony. Kabaret o tej samej nazwie działał 15 lat temu, miał tylko jeden program, ale za to jaki! Dynamiczny, plastyczny, przewrotny, durny i głęboki.

Program parodiował teatr alternatywny i nieprzypadkowo tytuł jego: „Teatr mój widzę z Odgromnikiem”. O tak, odgromnik zdecydowanie konieczny, bo jeśli są jakieś świętości w teatrze to na pewno piorun powinien walnąć w miejsce występów ŻŻŻŻŻ.

W programie patos miesza się ze śmiesznością – czyli można rzec jak w życiu, gdzie od patosu też blisko do śmieszności. Jest to sztuka obok której nie można przejść. Teatr żyje własnym życiem, sztuka żyje talentem twórcy, twórca czasem nie żyje bo umarł.

Tamten kabaret ŻŻŻŻŻ istniał krótko. Po latach wskrzeszony przez zjednoczone siły zielonogórskie, poprawiony – a wiadomo, że na lepsze – pokazuje się okazjonalnie na scenach. I jest dowodem na to, że śmieszne nie musi być głupie.

Widzowie wychowani głównie na biesiadach kabaretowych mogą się zdziwić. Kabaret ŻŻŻŻŻ nie zawiera żadnych typowych składników kabaretu komercyjnego. Za to dużo rozwiązań formalnych, surrealistycznych skojarzeń i dużo głębokich myśli niekoniecznie złotych, chociaż w pewien sposób złocistych.

Pomimo 15 lat program „Teatr mój widzę z Odgromnikiem” wyprzedza inne współczesne kabaretu pod względem awangardowej formy i swobody żonglowania abstrakcyjnymi sytuacjami.

I jest przykładem na istnienie sztuki kabaretowej.